Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Gniezno Cup 2013 za nami

Gniezno Cup 2013 za nami

 

Do Pierwszej Stolicy Polski zjechały zespoły z Warszawy, Elbląga, Lubina, Dopiewa, Buku. Radomia, Skórzewa, Szczecina oraz  Koszalina, aby wziąć udział w corocznym  Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Gniezno Cup. W kategorii dzieci z rocznika 2001 i młodsze bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki miejscowego UKS Tuzinek MOS 01’. W kategorii juniorki młodszej zwycięska okazała się, debiutująca na gnieźnieńskich parkietach, ekipa AZS Radom.


Impreza ta jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez w naszym kraju. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: juniorka młodsza (12 zespołów) i dzieci (8 zespołów). W obu kategoriach rozegrano łącznie 70 spotkań.

Najlepszą zawodniczką w roczniku 2001 i młodsze została Oliwia Sośnicka z Zagłębia Lubin. Najlepszą bramkarką została gnieźnianka Weronika Wilkosz a najwięcej bramek zdobyła Julia Korytkowska z Bukowi Buk. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Julia Dominika Tatarynowicz, Wiktoria Jaroniewska, Natalia Stefanek z Lubina, Olga Napierała z Dopiewa, Dominika Szynkaruk z Buku oraz gnieźnianki z UKS Tuzinek MOS Katarzyna Ochocka i Maria Rybicka.

W roczniku starszym 1997 i mł. najlepszą zawodniczką została Janczyk Aleksandra z Radomia, najskuteczniejszą piłkarką okazała się Oliwia Krzyżanowska z Lubina, a najlepszą bramkarką gnieźnianka Lidia Kobyłecka z MKS MOS I. W najlepszej siódemce znalazły się: Katarzyna Kogut i Julita Tuzimek z Radomia, Patrycja Koc z Warszawy, Klaudia Powaga z Lubina i Katarzyna Tomaszewska i Marcelina Dłutkowska – MKS MOS Gniezno.

Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. W imprezie tej udział wzięło ponad 300 uczestników.

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup 2013”:

Kategoria DZIECI (2001 i mł.)
1.    UKS Tuzinek MOS SP 12 01’ Gniezno           
2.    MKS Zagłębie 01’ Lubin           
3.    UKS Bukowia I Buk
4.    MKS Zagłębie 02’ Lubin
5.    UKS Pantery Skórzewo       
6.    AZS KU Politechnika Koszalińska
7.    UKS Tuzinek MOS SP 12 02’ Gniezno
8.    UKS Bukowia II Buk

Kategoria JUNIORKA MŁ. (1997 i mł.)
1.    AZS Radom
2.    MKS MOS I Gniezno
3.    MKS Truso Elbląg
4.    UKS Varsovia 97’ Warszawa
5.    MKS Zagłębie 97’ Lubin
6.    UKS Bukowia Buk
7.    MKS MOS II Gniezno
8.    MKS Kusy Szczecin
9.    MKS Zagłębie 98’ Lubin
10.    UKS Pantery Dopiewo
11.    AZS KU Politechnika Koszalińska
12.    UKS Varsovia 98’ Warszawa