Strona główna | Szkolenia | Nowy sezon Akademii Szczypiorniaka

Nowy sezon Akademii Szczypiorniaka

 

Statystyki prezentowane ostatnio przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pokazują, że niemal co piąty uczeń szkoły podstawowej jest zwolniony z lekcji wychowania fizycznego. W gimnazjach liczba nie ćwiczących wzrasta do 24 procent, natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych sięga już 38 procent!

Tymczasem to m.in. Akademia Szczypiorniaka Volkswagen Poznań stanowi doskonałą odpowiedź na tę ogólna tendencję do spadku aktywności fizycznej wśród dzieci, pogarszania się ich sprawności oraz większej liczbie problemów zdrowotnym wynikającym z braku ruchu.

– Paradoksalnie w Akademii ten problem nas nie dotyka – z roku na rok liczba ćwiczących wzrasta. Dzieci w tym wieku lubią zajęcia ruchowe, więc rolą trenerów jest zrobić wszystko, by jak najwięcej z nich przy sporcie zatrzymać i do niego nie zniechęcić – mówi Stanisław Igel, trener II-ligowego zespołu AZS AWF Volkswagen Poznań.


Fot. M.Zakrzewski

Program realizowany przez firmę Volkswagen Poznań oraz Sekcję Piłki Ręcznej Kobiet AZS AWF Poznań jest wyjątkowym przedsięwzięciem, które pozwala na realizację sportowej pasji przez dziewczynki i chłopców z terenu Poznania i Swarzędza. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, a ich celem jest kontynuacja przygody z piłką ręczną zapoczątkowanej podczas Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball, realizowanego w 11 szkołach podstawowych. Organizatorzy podkreślają, że filozofia programu opiera się na zabawie i rozwijaniu umiejętności bez presji osiągania wyników. To dlatego w zajęciach może brać udział każde dziecko, bez względu na aktualny poziom sprawności.

– Mamy wspaniałych podopiecznych i fantastycznych rodziców, którzy cały czas pokazują, że chcą aktywnie uczestniczyć w sportowym życiu swoich pociech. Zaangażowanie dorosłych jest niezbędne, jeśli dziecko ma na dłużej pozostać w sporcie. Powoli tworzymy więc z Akademii zgraną sportową rodzinę i mamy nadzieję, że zaszczepimy w naszych dzieciach zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego także w przyszłości – mówi Karolina Peda, koordynator i trener Akademii Szczypiorniaka.

Absolwenci Akademii, którzy w czerwcu ukończyli naukę w szkole podstawowej, po raz pierwszy w nadchodzącym sezonie wzmocnią kluby z Poznania i Swarzędza, prowadzące szkolenie w kategorii młodzika. Pozostaje trzymać kciuki, aby jak najwięcej wychowanków wytrwało przy piłce ręcznej, a w przyszłości stanowiło o sile zespołów seniorskich i poszło w ślady swoich starszych koleżanek z AZS AWF.

Wszelkie informacje o Akademii znajdują się na stronie internetowej azsawfpoznan.pl

Od początku września w Poznaniu trenują już zespoły dzieci z klas V i VI. Zajęcia dla klas czwartych ruszą od października.

źródło: azsawfpoznan.pl