Strona główna | ZPRP | Rosjanki bez najmniejszych kłopotów

Rosjanki bez najmniejszych kłopotów

 

W drugim meczu półfinałowym Rosjanki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Portugalii. „Sborna” prowadziła od pierwszego do ostatniego gwizdka i ostatecznie wygrała 35:23. W niedzielę w wielkim finale ME juniorek Rosja zmierzy się w Gdyni ze Szwecją.

Już po 12. sekundach Rosjanki objęły prowadzenie i podkreśliły, że są zdecydowanymi faworytkami spotkania. Od samego początku Portugalki nie mogły znaleźć sposobu na bardzo dobrą defensywę Sbornej (3:0; 4 min.). Udało się to dopiero Sandrze Santiago.

Rosjanki nie miały większych problemów nawet grając w osłabieniu, natomiast Portugalki popełniały za dużo błędów własnych, a w obronie nie były w stanie przeciwstawić się lepszym fizycznie Rosjankom (10:2; 12 min.). Po trafieniu Yaroslavy Frolovej o czas poprosiła trener Portugalek, Sandra Fernandes, jednak jej rady nie przyniosły efektu.

W starciu z rosłymi Rosjankami jej podopieczne były bezsilne. W 23. minucie, po wzorowo wyprowadzonym kontrataku i trafieniu Julii Komarowej, Sborna prowadziła 16:6. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 20:8.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Rosjanki bez problemów zdobywały kolejne bramki, natomiast Portugalki nie mogły znaleźć sposobu na dotrzymanie im kroku. Myliły się nawet z kontrataku, gdy na ich drodze stawała Kristina Pyatkina (26:10; 39 min.). Podopieczne Skorobogatova utrzymywały wysoką przewagę i pewnie zmierzały po awans do finału.

Rosja – Portugalia 35:23 (20:8)

Rosja: Riabtceva, Titovskaya – Sabirova 6, Likhach 3, Komarova 1, Suslova 3, Kiprigina 5, Pyatkina, Belikova 1, Vernigorova 4, Sisenova, Malashenko 2, Nefedova 2, Frolova 4, Markova 2, Golikova 2.

MVP: Karina Sabirova.

Portugalia: Monteiro, Nunes, Ferreira 1 – Magro, Gouveia 1, Rodrigues B., Rodrigues P. 6, Neves 3, Oliveira, Ramos, Silva, Fernandes 1, Santiago 7, Tavares 4, Coelho, Sousa.

MVP: Jessica Ferreira.

Karne: Rosja – 1/1; Portugalia – 3/3.

Kary: Rosja – 8 min. (Sabirova, Likhach, Belikova, Malashenko – 2 min.); Portugalia – 4 min. (Rodrigues B. – 4 min.).

Sędziowali: Carlos Luque Cabrejas oraz Ignacio Pascual Sanchez (Hiszpania).

Delegat EHF: Viktor Konopliastyi (Ukraina).

Obserwator EHF: Dragan Nachevski (Macedonia).