Strona główna | ZPRP | Lekcja dla Polek

Lekcja dla Polek

 

W swym drugim występie w ramach mistrzostw Europy juniorek reprezentacja Polski przegrała 21:31 (7:16) z zespołem Rumunii. Rywalki zapewniły sobie tym samym promocję do fazy zasadniczej turnieju. Losy awansu polskiego zespołu rozstrzygną się podczas niedzielnego starcia Biało-czerwonych z Hiszpankami, Polkom wystarcza remis. 

 

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Rumunii, które po trzech minutach prowadziły 2:0. Polki niesione dopingiem licznie zgromadzonej publiczności w gdyńskiej hali odpowiedziały tylko jednym trafieniem. Podopieczne Harolda Tłuczykonta miały wyraźne problemy z wysoką obroną zespołu rumuńskiego.

 

Po 12. minutach prowadzenie przeciwniczek wzrosło do pięciu oczek (2:7). W tym momencie opiekun biało-czerwonych poprosił o czas dla swojej drużyny. Niestety obraz gry nie zmienił się i na parkiecie dominowała Rumunia.

Niemoc strzelecką przerwała w końcu Aleksandra Kwiecińska, która w 20 minucie zdobyła trzecia bramkę dla Polek. Jednak zespół rumuński wciąż dominował na parkiecie. Obie drużyny do szatni schodziły przy stanie 16:7 dla podopiecznych Constanin Dinca.

 

Biało-czerwone fatalnie rozpoczęły drugą połowę. Nie potrafiły wykorzystać dogodnych sytuacji, a na dodatek musiały grać w podwójnym osłabieniu. Rywalki wykorzystywały każdą nadarzającą się okazję, aby powiększać przewagę, która w 45. minucie wynosiła już  dwanaście bramek (13:25).

Polki tego dnia nie mogły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane Rumunki i ostatecznie przegrały 21:31.

Polska – Rumunia 21:31 (7:16)

Polska: Sarnecka, Krupa – Urbaniak , Herbut , Oreszczuk 4, Zimny, Balsam 2, Nocuń 2, Konofał , Mokrzka , Kwiecińska 6, Świerżewska 1, Dworczak, Trawczyńska 2, Jackiewicz 1, Tomaszewska 3.

W drugim meczu ‘polskiej’ grupy A Portugalia zremisowała z Hiszpanią 22:22 (10:13).

Wyniki wszystkich zpotkań ME juniorek do lat 17 oraz aktualne tabele dostępne są na oficjalnej stronie turnieju (www.eurohandballpoland2013.pl).

/Fot. G.Trzpil (8)