Strona główna | ZPRP | Peugeot Polska partnerem ZPRP

Peugeot Polska partnerem ZPRP

 

Peugeot Polska oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce nawiązały współpracę w ramach organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 17.

Na mocy umowy, Peugeot Polska przekaże samochody na potrzeby obsługi logistycznej i technicznej imprezy, w tym przewóz gości VIP oraz sędziów i delegatów. Auta będą służyły w czasie turnieju, który w dniach 15-25 sierpnia 2013 zostanie rozegrany w Gdańsku i Gdyni.

To pierwsza z cyklu imprez rangi mistrzowskiej, których Polska będzie gospodarzem w najbliższym czasie. Za rok w naszym kraju odbędą się mistrzostwa Europy juniorów, a dwa lata później mistrzostwa Europy seniorów, czyli EHF Euro 2016!

Projekt współpracy z ZPRP wpisuje się w zaangażowanie marki Peugeot w sport i  oficjalne partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim w latach 2012-2016. Warunki współpracy obejmują, dostarczenie 7 samochodów.

Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk (z lewej) i Dyrektor Handlowy Peugeot Polska Tomasz Chodkiewicz w momencie przekazania samochodów na juniorskie ME /Fot. JG (3)

Andrzej Kraśnicki, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce:

„Jako prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce cieszę się z nawiązanej współpracy. Tym bardziej, że dotyczy ona, tak bliskiej mi piłki ręcznej, z którą związany jestem od lat. Wysoką jakość i niezawodność samochodów marki Peugeot będziemy mogli bliżej zademonstrować europejskiej społeczności podczas Mistrzostw Europy Kobiet do lat 17. Dzięki podpisanej umowie łatwiej nam będzie podołać obowiązkom gospodarza imprezy. Mam nadzieję, że jest to początek trwałej współpracy.”

Tomasz Chodkiewicz, Dyrektor Handlowy Peugeot Polska:

„Czuję ogromną satysfakcję, że to właśnie marka Peugeot będzie wspierać sportowe ambicje podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2013. Samochody naszej marki znane są również ze sportowych dokonań, a nasi klienci odnajdują w nich spełnienie swoich pasji. Jako partner PKOl czujemy się odpowiedzialni za wspieranie polskiego sportu na wielu płaszczyznach, zarówno juniorskiej jak i zawodowej. Trzeba mieć w sobie pasję, by chcieć zmierzać coraz dalej i osiągać sukcesy czego życzę Polskiej Reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach Europy.”

Istotnym elementem partnerstwa Peugeot Polska i ZPRP jest czynny udział przy obsłudze projektu Autoryzowanego Dealera Marki Peugeot – firmy JD Kulej z Gdyni, który będzie lokalnym partnerem imprezy.

Oficjalne przekazanie kluczyków do floty Peugeot obsługującej imprezę odbyło się 8 sierpnia w Salonie Firmowym Peugeot Polska przy Alei Krakowskiej 7.