Strona główna | ZPRP | Juniorzy drudzy na Węgrzech

Juniorzy drudzy na Węgrzech

 

Polscy juniorzy zajęli drugie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich, który zakończył się w węgierskim Gyoengyoes. Biało-czerwoni w ostatnim występie ulegli Madziarom 23:34 – triumfatorom imprezy. Węgrzy zanotowali na koncie komplet zwycięstw.

– Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Walka toczyła się praktycznie bramka za bramkę. Po przerwie niestety zabrakło nam zdrowia. Popełniliśmy dużo prostych błędów w obronie, a w ataku często moi zawodnicy oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Z drugiej strony, w moim odczuciu, rozmiary wygranej Węgrów zbyt za duże – ocenił ku Jacek Okpisz.

Jego podopieczni we wrześniu zbiorą się na trzydniową konsultację w Gdańsku. W październiku mają zaplanowany w Polsce turniej z udziałem czterech drużyn. Potwierdzenie startu wystosowali już Duńczycy. W grudniu wystąpią w tradycyjnym turnieju w niemieckim Merzig.

Wyniki 3. dnia:
Węgry – Polska 34:23 (15:14)
POLSKA: Szot, Skrzyniarz, Góral – Brukwicki, Orzechowski, Skwierawski 2, Wypych 4, Kowalczyk, Mrozowicz 1, Gasin, Kawka, Bekisz 4, Rolka 5, Majdziński 6, Netz, Skiba 1.

Słowacja – Czechy 28:25 (11:13).