Strona główna | Piłka Plażowa | Piotrkowianin powalczy o punkty EBT

Piotrkowianin powalczy o punkty EBT

 

Dla zawodników BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski koniec zmagań o mistrzostwo Polski, okraszonych złotym medalem, nie oznacza końca sezonu. Już w najbliższy czwartek Piotrkowianin rozpocznie zawody w mocno obsadzonym turnieju w holenderskim Tilburgu. Tam będzie kontynuowana walka o przyszłoroczny finał EBT.

Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego pojawi się na holenderskiej ziemi w poważnie osłabionym składzie. Z powodów osobistych i zawodowych zabraknie kilku czołowych zawodników. W Polsce zostają Maciej Włudarczak i Paweł Rafalski oraz Karol Kędziora i Łukasz Piaścik, których wyeliminowały kontuzje. W Tilburgu nie zobaczymy także MVP ostatniego turnieju w Białobrzegach, Mikołaja Krekory, rozpoczął on już przygotowania do przyszłego sezonu na hali.


Fot. Grzegorz Trzpil

W związku z takimi osłabieniami, drużyna mistrza Polski wzmocniona zostanie dwoma zawodnikami z drużyny BHT Petrochemia Płock, w Holandii pojawią się Filip Koper oraz reprezentant Polski, Marcin Miedziński. Ponadto drużynę wspomoże Marcin Śledź z BHT Handball 2013 Koszalin. Mimo poważnych braków kadrowych zawodnicy jadą walczyć o jak najlepszą lokatę, aby zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznym turnieju European Beach Tournament.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie jedziemy w optymalnym składzie. Poprosiliśmy o pomoc zawodników drużyn z Płocka i Koszalina. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom czego potwierdzeniem jest osoba Marcina Miedzińskiego, który w tym roku walczył z reprezentacją Polski na mistrzostwach w Danii. Łatwo nie będzie, turniej jest bardzo dobrze obsadzony, ale jedziemy walczyć o każde zwycięstwo i damy z siebie wszystko – komentuje skrzydłowy, Konrad Szczukocki.

Turniej rozpoczyna się w piątek 1 sierpnia. Już teraz zapraszamy wszystkich na oficjalny fanpage drużyny BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, gdzie na bieżąco są umieszczane informacje odnośnie ich obecności na zawodach.