Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 75 Handball Polska

Ukazał się nr 75 Handball Polska

 

Ukazał się nr 75 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Niezwykle ciekawie zapowiada się nowy sezon PGNiG Superligi, zwłaszcza w wydaniu mężczyzn. Orlen Wisła Płock pozyskała dwóch polskich medalistów mistrzostw świata. Mowa oczywiście o Marcinie Lijewskim i Mariuszu Jurkiewiczu. Wicemistrzowie Polski na progu nowego sezonu zostali w blokach. Był czas, że mieli zakontraktowanych tylko siedmiu zawodników, ale teraz błyskawicznie nadrabiają dystans. Prezes Robert Raczkowski może mieć powody do zadowolenia.

Wydawało się, że skład najgroźniejszego konkurenta Nafciarzy, Vive Targów Kielce, już dawno został domknięty. Tymczasem bankructwo Atletico Madryt spowodowało, że po zawodników tego klubu ustawiła się kolejka chętnych. Kielczanie wygrali wyścig ofert (nawet z Barceloną) po jednego z najlepszych obrotowych świata, Julena Aguinagalde. To etatowy reprezentant Hiszpanii, z którą w tym roku wywalczył złoty medal mistrzostw globu. To prawdziwe hity lata! A większość pozostałych klubów, choćby z Zabrza, też nie traciło czasu na podniesienie wartości drużyny.


Jesteśmy u progu nowego sezonu. Warto więc sięgnąć do podsumowania rankingu szczypiornistów minionego sezonu. Z wszystkimi tezami materiału, przygotowanego przez Wojciecha Osińskiego, nie każdy musi się zgodzić. Tym niemniej obszerny artykuł daje do myślenia.


Przed nami pierwsza część tryptyku pod nazwą mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę. Na początek będziemy towarzyszyli juniorkom, które zagrają w Gdańsku i Gdyni. Trener Harald Tłuczykont na naszych łamach opowiada o przygotowaniach Biało-czerwonych. Z tej okazji nasz stały psycholog, Marcin Kochanowski udzielił rad młodym zawodniczkom. Podpowiedzi są  uniwersalne i w zasadzie każdy może z nich skorzystać. Zamieściliśmy szczegółowy terminarz turnieju, który z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla kibiców.


Zajrzeliśmy na plaże – w duńskim Randers i trzech polskich miastach. W mistrzostwach Europy nasze reprezentacje  uplasowały się daleko od podium. W kraju poznaliśmy medalistów mistrzostw Polski.

 
Oczywiście to nie wszystkie materiały, które przygotowaliśmy w numerze. Polecamy wywiady z Piotrem Przybeckim i Wiolettą Luberecką. Z przyjemnością zauważamy, że nasza dyscyplina ma swoją przedstawicielkę w gronie „pięknych par sportu”. To Bogna Dybul, której wybrankiem serca  jest futbolista Artur Sobiech.  Wracamy też do konkursów z nagrodami. Zapraszamy do lektury.