Strona główna | ZPRP | Młodzi adepci szczypiorniaka

Młodzi adepci szczypiorniaka

 

Siedzibę Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie odwiedziła grupa ponad 50 dzieci, które biorą udział w obozie „Sportowe Wakacje Sochocin 2013”. Młodzi adepci szczypiorniaka zwiedzili biuro Związku, obejrzeli film zachęcający do trenowania piłki ręcznej, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i upominków.

Dzieci i ich opiekunów, w tym także legendarnego trenera Stanisława Majorka, powitał Jerzy Noszczak, doradca Zarządu ZPRP ds. szkoleniowych. – Pamiętajcie, że na podobnych obozach zaczynali m.in. Karol Bielecki. Krzysztof Lijewski, Grzegorz Tkaczyk, trenowali na tej samej sochocińskiej hali, co dzisiaj wy. Związek z najmłodszym pokoleniem, uprawiającym piłkę ręczną, wiąże duże nadzieje. W tym roku obchodzimy 95-lecie polskiej piłki ręcznej – podkreślił były szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet.

Goście zostali zachęcani do złożenia w sierpniu wizyty, w Trójmieście, aby dopingować polskie juniorki, grające w mistrzostwach Europy. Kto nie będzie mógł w tym czasie odwiedzić Gdańska i Gdyni, ten będzie mógł oglądać  mecze „na żywo” za pośrednictwem Internetu.  

Na zakończenie spotkania młodzi szczypiorniści otrzymali pamiątkowe zestawy związkowych upominków, m.in. smycze, płyty DVD o tematyce piłki ręcznej, oraz egzemplarze miesięcznika „Handball Polska”.

Już w środę na Puławską 300 zawita kolejna grupa młodzieży z Sochocina!