Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Świętokrzyski ZPR pomógł młodzieży z KSS

Świętokrzyski ZPR pomógł młodzieży z KSS

 

Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej zaopiekował się grupami młodzieżowymi, które trenowały w KSS Kielce. Z powodu zaległości finansowych drużyna szczypiornistek KSS została wycofana z rozgrywek PGNiG Superligi, a sam klub postawiony w stan likwidacji.

Dzięki wsparciu głównie Urzędu Miasta, ale także Urzędu Marszałkowskiego i MOSiR Kielce, Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Ręcznej udało się utrzymać szkolenie i przeprowadzić grupy młodzieżowe KSS od ćwierćfinałów do finałów mistrzostw Polski.

Od 4 czerwca na umowach są zatrudnione w ŚZPR trzy trenerki, pracujące dotąd w KSS. Finansowanie młodzieży jest zapewnione do końca roku, później przejmie je nowy klub.

– Postanowiłem wziąć pod skrzydła związku grupy młodzieżowe KSS, bo nie można było dopuścić do zaprzepaszczenia znakomitej pracy szkoleniowej, która tam się odbywała od wielu lat. Takie samo zdanie miał prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, z którym spotkałem w tej sprawie, podobnie jak z dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Mieczysławem Tomalą oraz jego pracownikami – mówi prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Budziosz.

– Udało się zapewnić ciągłość szkolenia, płacimy szkoleniowcom, drużyny brały udział w turniejach mistrzostw Polski, płacimy za halę, w sierpniu wszystkie grupy pojadą na obóz do Przysuchy – wylicza Budziosz.

Wkrótce tym wszystkim ma się zająć nowy klub, który jest w fazie organizacji, a jego zebranie założycielskie ma się odbyć w ciągu kilku najbliższych tygodni, prawdopodobnie jeszcze w lipcu.

                                                                                                                                                                                                                           echodnia.eu / inf. własna