Strona główna | Piłka Plażowa | Rozstrzygnięcia zapadną w Białobrzegach

Rozstrzygnięcia zapadną w Białobrzegach

 

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Beach Handball Warsaw (20-21.07), jednego z największych turniejów piłki ręcznej plażowej w Polsce oraz w Europie Środkowej.

/Fot. Beata Łukasiewicz


Plażowa odmiana piłki ręcznej rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego turniej organizowany czwarty rok z rzędu przez grupę zawodników AZS UW Handball jest świetną okazją dla kibiców z Warszawy i okolic, aby zobaczyć w akcji najlepszych polskich zawodników, w tym grupę reprezentantów Polski, którzy przyjadą nad Zalew Zegrzyński niemal bezpośrednio po Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Danii w dniach 9-14 lipca.

Jest to ostatnia impreza zaliczana do cyklu Mistrzostw Polski 2013, to właśnie podwarszawskich Białobrzegach poznamy tegorocznych mistrzów kraju.


U panów sytuacja wydaje się być rozstrzygnięta, ponieważ ubiegłoroczny zwycięzca BHW – BHT Piotrkowianin – uzyskał znaczną przewagę nad Mistrzem Polski z Inowrocławia. Jednak różnice punktowe między pozostałymi drużynami są minimalne, co zwiastuje fascynującą walkę o brązowy medal.

Wielkich emocji spodziewać można się również w turnieju pań, gdzie różnica między pierwszą a czwartą ekipą wynosi zaledwie cztery punkty.


Tegoroczni uczestnicy Beach Handball Warsaw:


Swój udział zapowiedziały także ekipy zagraniczne – żeńska Győri Strandkéziabda Club (Węgry), oraz męska BHT Sand Devils Minden (Niemcy).


Wartym podkreślenia jest fakt, że drużyna zza naszej zachodniej granicy przyjedzie do Warszawy drugi rok z rzędu, co świadczy o wysokim poziomie organizacyjnym oraz znakomitej atmosferze turnieju.

Nie pozostaje nic innego, jak liczyć na piękną pogodę ponieważ dobra zabawa i wysoki poziom sportowych emocji nad Zalewem Zegrzyńskim są gwarantowane!


Beach Handball Warsaw 2013 wspierają firma Ford oraz Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Promenada w Białobrzegach.


TUTAJ ZOBACZ KLASYFIKACJĘ MISTRZOSTW POLSKI PO 3 Z 4 TURNIEJÓW.