Strona główna | ZPRP | OME: Juniorzy zremisowali z Belgią

OME: Juniorzy zremisowali z Belgią

 

W ostatnim występie grupowym Otwartych Mistrzostwa Europy w Goeteborgu Polska zremisowała z Belgią 18:18. Końcowy wynik nie miał większego znaczenia dla układu w tabeli grupy A. Biało-czerwoni razem ze Szwecją awansowali do czołowej ósemki turnieju. W czwartek zagrają z dwoma najlepszymi zespołami grupy B, Słowacją i Danią.

– Po zwycięstwie Czechów nad Belgami wiedzieliśmy, że mamy zapewnione drugie miejsce w grupie. W tej sytuacji ostatni mecz pierwszej fazy graliśmy z zamiarem zachowania sił na następne spotkania. W czwartek gramy dwa mecze z zespołami grupy B – podsumował trener Leszek Biernacki.

W pierwszej połowie bronił Mateusz Kornecki, Po przerwie zastąpił go Adam Morawski. Na minutę przed finałową syreną Polacy prowadzili dwoma bramkami. Straty piłek ułatwiły rywalom wyprowadzenie kontr i doprowadziły do podziału punktów.   

Grupa A
Belgia – Polska 18:18 (8:13)
Polska: Kornecki, Morawski – T.Gębala 3, M.Gębala, Malczewski, Grabarczyk 1, Bąk 4, Wypych, Szopa 1, Genda 1, Góralski 2, Wawrzyniak 2, Tokaj 2, Mazur 2, Olszewski, Czuwara.


Belgia – Czechy 16:21 (8:12)

Plan gier Polski w czwartek:

10:30 Polska – Słowacja
21:00 Polska – Dania.