Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Sławomir Szmal i jego bohaterowie

Sławomir Szmal i jego bohaterowie

 

Na Górze św. Anny rozpoczął się pierwszy obóz dla młodzieży w ramach projektu Kuźnia Bohaterów Sławomira Szmala. W obozie bierze udział 40 uczestników w wieku 13-14 lat głównie z województwa opolskiego, z czego połowę stanowią wychowankowie domów dziecka, połowę zaś młodzież trenująca piłkę ręczną w klubach sportowych.

Pomysłodawcą i gospodarzem obozu jest Sławomir Szmal. – Nie ukrywam, że z chwilą rozpoczęcia pierwszego obozu dla młodzieży w ramach Kuźni Bohaterów spełni się jedno z moich marzeń – przyznaje bramkarz reprezentacji Polski.

Projekt ma służyć rozwojowi zainteresowania piłką ręczną wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowaniu prawidłowego rozwoju fizycznego najmłodszych. Będzie niezapomnianym przeżyciem i ciekawą przygodą dla młodzieży.

Uczestników czekają codzienne treningi piłki ręcznej oraz zajęcia programowe, które mają na celu kształtowanie: wytrwałości, odwagi, współpracy, pracowitości i odpowiedzialności. We wszystkich zajęciach i treningach bierze udział popularny „Kasa”.

W projekt zaangażowana jest profesjonalna kadra, w tym specjaliści od fizykoterapii, psychologii sportu oraz zawodnicy i trenerzy piłki ręcznej.

Patronat nad Kuźnią objął Związek Piłki Ręcznej w Polsce, podczas uroczystego rozpoczęcia obozu jednym z gości był sekretarz generalny ZPRP Marek Góralczyk. Akcji patronują także prezydent miasta Opola oraz burmistrz miasta Zawadzkie. Patronat medialny nad projektem objęły TVP Opole, Radio Opole oraz Nowa Trybuna Opolska. Partnerami przedsięwzięcia są Totalizator Sportowy oraz Fundacja Energa, sponsorami: PGNiG SA oraz Vive Textile Recycling.

Na zakończenie obozu odbędzie się otwarty festyn sportowy dla mieszkańców Opola, spotkanie zaplanowano na 6 lipca (sobota) w godz. 10:00-14:00 na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków.

/Fot. Materiały prasowe (5)