Strona główna | PGNiG Puchar Polski Kobiet | Losowanie terminarza nowego sezonu

Losowanie terminarza nowego sezonu

 

W siedzibie PKOl odbyło się losowanie terminarza PGNiG Superligi i I ligi. Jako pierwsze, bo 7/8 września, do rywalizacji przystąpią zespoły walczące o mistrzostwo Polski. Tydzień później wystartuje męska I liga, w kolejnym tygodniu walkę o punkty rozpoczną panie z zaplecza superligi. Dwa najlepsze polskie zespoły mężczyzn minionego sezonu spotkają w 5. kolejce (5/6 października). Orlen Wisła Płock podejmie Vive  Targi Kielce.

W sezonie 2013/2014 PGNiG Superligi Kobiet, w związku z wycofaniem się KSS Kielce z rozgrywek, będzie brało udział 11 zespołów. Z tego powodu zostanie zmodyfikowany regulamin rozgrywek. Zgodnie z jego zapisami z najwyższej klasy spadną dwa ostatnie zespoły, a w barażach udział weźmie drużyna sklasyfikowana na 9. miejscu i wicemistrz I ligi.

Vacat, po wycofaniu  się ASPR Zawadzkie, jest również w grupie B mężczyzn. Stawka 13 zespołów być może zostanie jeszcze uzupełniona przed rozpoczęciem sezonu.

Kolegium Ligi uwzględniło wniosek przedstawicieli klubów ze Szczecina, Lubina, Piotrkowa Tryb., Kościerzyny i Poznania, aby terminarz zespołów kobiecych i męskich rozstawić przemiennie. W ten sposób co tydzień w tych miastach będzie odbywał się ligowy mecz.

Z nowości regulaminowych dotyczących Pucharu Polski, od sezonu 2013/2014 obligatoryjnie zostanie wprowadzony obowiązek startu klubów I ligi na szczeblu wojewódzkim wg klucza terytorialnego. 

TERMINARZ PGNiG Superligi Mężczyzn – plik pdf

TERMINARZ PGNiG Superligi Kobiet  – plik pdf

TERMINARZ I LIGI Mężczyzn grupa A – plik pdf

TERMINARZ I LIGI Mężczyzn grupa B – plik pdf

TERMINARZ I LIGI Kobiet – plik pdf