Strona główna | ZPRP | AME – półmetek imprezy

AME – półmetek imprezy

 

Na półmetku Akademickich Mistrzostw Europy znamy już pary ćwierćfinałowe turnieju mężczyzn. W turnieju kobiet bardzo ważne okażą się sobotnie mecze grupowe, po których poznamy pary walczące o poszczególne miejsca.

Wydaje się, że łatwy mecz ma przed sobą męska drużyna gospodarzy. Katowicka AWF zmierzy się ze swoją imienniczką z Wrocławia, która przegrała wszystkie mecze grupowe. Politechnika Opolska zagra w ćwierćfinale z drużyną z Rosji – AWF Kubań. Mecze finałowe odbędą się w niedziele.

 

W czwartek, dzień wolny dla uczestników, nie próżnowali organizatorzy AME, którzy postanowili zaprosić mieszkańców Katowic na mecze finałowe. Odbył się happening na ul. Stawowej oraz przed Dworcem PKP w Katowicach. Maskotki, Pan Ręka i Pani Piłka rozdawali uściski, słodycze oraz zaproszenia w formie biletów wstępu na mecze rozgrywane w Katowicach-Szopienicach oraz Mysłowicach. Ta niezwykła para wzbudziła zainteresowanie przede wszystkim najmłodszych mieszkańców. Nie zapomniano o włodarzach miasta. Wiceprezydenci Katowic, Krystyna Siejna oraz Marek Luty odebrali zaproszenia z rąk oficjalnych maskotek.

Czwartkowy wieczór był dla uczestników wyjątkowym zastrzykiem wiedzy o Śląsku. Zwiedzili oni najstarsze dzielnice Katowic – Nikiszowiec oraz Giszowiec. Wieczór podsumowali śląskimi daniami w restauracji „Dworek pod lipami”.

Wyniki turnieju można śledzić na żywo przez internet. Zapraszamy na stronę www.handball2013.pl oraz facebook.pl/handbal2013.pl.