Strona główna | ZPRP | Święto handballu

Święto handballu

 

– To było święto piłki ręcznej. W takiej atmosferze, jaką zgotowali kibice przyjemnie się gra. Chciałbym polskiej federacji podziękować za przyjęcie z jakim się spotkaliśmy w Zielonej Górze. Nie mogliśmy zaprezentować najlepszych zawodników. Zmogły ich kontuzje – mówił po ostatnim spotkaniu kwalifikacyjnej grupy 5 do ME 2014 Oleksandr Kurbaczenko drugi trener ukraińskiej reprezentacji.

Szkoleniowiec z Ukrainy podkreślił, że polska piłka ręczna, zarówno w wydaniu klubowym jak i reprezentacyjnym, w ostatnich latach, zrobiła duże postępy. Życzy jej kolejnych sukcesów, zwłaszcza w finałach mistrzostw Europy, których w styczniu gospodarzem będzie Dania.


Fot. JKM
Ze swej strony szkoleniowiec polskiej reprezentacji Michael Biegler wyraził zadowolenie z wygranej i awansu, który został wywalczony już w poprzednim meczu, w Holandii. – Zależało mi, aby zespół potwierdził opinię, że w Polsce o punkty jest trudno Oczywiście nie jestem zadowolony z przebiegu całego spotkania. Przeciwnik postawił trudne zadanie, z którym sobie radziliśmy w przypadku, gdy piłka chodziła po obwodzie. Czasami jednak graliśmy takie rzeczy, których nie ćwiczyliśmy wcześniej. Graliśmy za bardzo indywidualnie. Jeżeli mogę być zadowolony z prowadzenia 13:7 do przerwy to z drugą połową mógł być już problem. Nie wracaliśmy konsekwentnie do obrony, nie radziliśmy z kontratakiem Ukraińców. Drużyna potrzebuje jeszcze czasu, aby w pełni był realizowany plan taktyczny – powiedział niemiecki trener.

Biegler podkreślił, że polski zespół zaliczył dobre kwalifikacje. Do najważniejszych meczów Biało-czerwonych zaliczył zwycięstwa, na Ukrainie i w Gdańsku ze Szwecją.

– W piątek jesteśmy na losowaniu w Danii i mam nadzieję, że szczęście nam trochę dopisze. Niechętnie zakładam z kim najlepiej przyszłoby nam grać w finałach. Z reprezentacją Danii zagramy w przybliżonym składzie, który występował w niedawnym turnieju Scandinavian Open – zakończył.

Polska drużyna do Herning uda się w czwartek, w godzinach porannych. Losowanie grup EHF Euro 2014 odbędzie się następnego dnia o godz. 18:30. Dwie godziny później rozpocznie się mecz Dania – Polska.