Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Czas handballowego święta!

Czas handballowego święta!

 

W sobotę i niedzielę w województwie Lubuskim odbędzie się wielki finał akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2013”. Mecze rozgrywane będą na ośmiu boiskach w Zielonej Górze, Nowej Soli, Lubrzy i Świebodzinie. Spotkania o medale zaplanowano bezpośrednio przed niedzielnym meczem Polska – Ukraina w kwalifikacjach ME 2014.

/Fot. JG

 „Szczypiorniak na Orlikach” jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

– W poprzedniej edycji imprezy, której finał miał miejsce niemal dokładnie rok temu w Katowicach, wzięło udział ponad pięć tysięcy dzieci, w tym roku ta liczba się podwoiła – mówi Anna Mędlińska, koordynator projektu z ramienia ZPRP.

Oznacza to, że odbiór imprezy był bardzo pozytywny, stąd znacznie większa liczba chętnych w tym roku. Organizatorzy mają nadzieję na podtrzymanie tej tendencji.

– Chcemy pokazać najmłodszym, że piłka ręczna to pasjonująca sportowa rywalizacja i zabawa w jednym. Równie ważna jest dla nas popularyzacja szczypiorniaka wśród nauczycieli wychowania fizycznego, naszym celem jest aby piłka ręczna była jedną z podstawowych dyscyplin sportowych w programie nauczania w szkołach podstawowych – podkreśla Marek Góralczyk, sekretarz generalny ZPRP.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczą dzieci urodzone w roku 2000 i młodsze.

W piątek do Zielonej Góry zawitają zwycięzcy wojewódzkich kwalifikacji, 16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców wystąpi w turnieju finałowym. Mecze o medale zostaną rozegrane w niedzielę, 16 czerwca, tuż przed spotkaniem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2014, w którym zmierzą się reprezentacje piłkarzy ręcznych Polski i Ukrainy.

– Możliwość zobaczenia na żywo gwiazd piłki ręcznej, znanych dotąd z ekranów telewizorów, to dla tych dzieciaków ogromne przeżycie, już od kilku tygodni mówią tylko o tym – zgodnie podkreślają trenerzy młodych szczypiornistów.

Znacznie lepsza okazja do zamienienia paru słów, wzięcia autografu lub zrobienia wspólnego zdjęcia ze sportowym idolem nadarzy się jeszcze wcześniej, bo już dzisiaj! Gośćmi specjalnymi uroczystego otwarcia turnieju będą bowiem trener Michael Biegler, zawodnicy oraz członkowie sztabu reprezentacji Polski.

WIęcej informacji znaleźć można na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl. Serdecznie zapraszamy też na fanpage „Szczypiorniak na Orlikach” na Facebook’u.

Dodatkowo, organizatorzy zapewniają wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju finałowym „Szczypiorniak na Orlikach 2013” atrakcyjne nagrody w postaci:

– strojów do gry (koszulka z numerem, spodenki),

– piłek do gry w piłkę ręczną,

– pamiątkowych medali,

– zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.