Strona główna | ZPRP | Zagramy dla kibiców

Zagramy dla kibiców

 

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w czwartkowe południe dotarła do Zielonej Góry, gdzie w niedzielę zmierzy się z Ukrainą w ostatnim meczu grupowym kwalifikacji EHF Euro 2014. – Zagramy dla kibiców – zapowiedział Karol Bielecki.

Kadrowiczom po zwycięstwie nad Holandią dopisywały humory. Wczesna pora pobudki, przed czwartą rano, lot z Amsterdamu do Berlina i trzygodzinna podróż autokarem do Winnego Miasta zrobiły jednak swoje. Zanim jednak zjedli obiad i poszli prosto do łózek kilku z nich odpowiedziało na pytania dziennikarzy. Wieczorem nasz zespół miał zaplanowany 2-godzinny trening.

– Mecze czerwcowe wyglądają podobnie. Każdy z nas jest już zmęczony sezonem, ma wszystkiego dość. Myślimy o urlopach. Z Holandią wygraliśmy dość wyraźnie, zgodnie z planem – Karol Bielecki podsumował spotkanie z reprezentacją Oranje.

Z kolei Paweł Podsiadło dodał, że Holendrzy w pierwszej połowie mocno się postawili. – W drugiej odpowiednio zadziałała u nas obrona, łącznie z bramką. Dzięki temu zdobywaliśmy łatwe gole z kontry, Szybko odskoczyliśmy na bezpieczną przewagę i mogliśmy spokojnie dowieźć wygraną do końca meczu – ocenił zawodnik francuskiego Selestat  Alsace Handball.

Posłuchaj całej rozmowy z Pawłem Podsiadło

Nasi zawodnicy zapowiedzieli, że polska drużyna w meczu z Ukrainą zagra dla kibiców, których komplet będzie dopingował w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. – Zawsze gramy z dużą przyjemnością w Polsce. Mobilizujemy się, zagramy dobre zawody przeciw Ukrainie – podsumował Bielecki.