Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 73 Handball Polska

Ukazał się nr 73 Handball Polska

 

Ukazał się nr 73 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Zbliża się historyczna chwila. Wielka, słynna Barcelona, zagra w Velux EHF Final Four Champions League przeciw mistrzowi Polski, Vive Targom Kielce. Już nie można usiedzieć w spokoju, aby doczekać się tego wydarzenia. My dorośli, 1 czerwca, też będziemy mieli Dzień Dziecka. Jeszcze rok, dwa lata temu można było o tym tylko pomarzyć. A tu taka gratka. Wprost delicje, palce lizać. A na deser pozostanie HSV Hamburg lub THW Kiel.

W numerze przypominamy ostatnią przeszkodę Vive na drodze do Final Four, jakim był Metalurg Skopje. Prezentujemy pozostałych finalistów turnieju Ligi Mistrzów. Mateusz Jachlewski na naszych łamach, w obszernym wywiadzie, deklaruje: „wiemy, po co jedziemy do Kolonii”. Niektórzy uważają, że ten ambitny, utalentowany, dojrzały sportowo zawodnik rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w karierze. A przecież historia w jego przypadku mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Kielczanin przyznaje, że kiedyś marzył o tym, aby zostać architektem.

Autorem grafiki jest Tomasz Jaxa Kwiatkowski

W oczekiwaniu na emocje, jakich świadkami będziemy w pierwszych dwóch dniach czerwca, obserwujemy rywalizację o mistrzostwo Polski. Wśród pań SPR Lublin powrócił po dwóch sezonach nieobecności na handballowy Olimp. Z kolei batalia Vive z Orlenem Wisłą Płock zbliża się do rozstrzygnięcia. Wiślacy już myślą o przyszłym sezonie i zatrudnili jednego z najlepszych fachowców na stanowisko trenera, jakiego można sobie wyobrazić. Manolo Cadenas będzie pierwszym Hiszpanem, który będzie pracował w polskiej lidze.

O następnym sezonie deliberują również w Olkuszu. „Srebrne Lwice” jak burza przeszły rozgrywki w I lidze i już mogą przymierzać ostrogi PGNiG Superligi. To jak wiadomo inna para kaloszy, nowe wyzwania. W klubie doskonale zdają sobie sprawę z faktu, żeby zaistnieć w najwyższej klasie rozgrywkowej, to bez wzmocnień składu się nie obejdzie. Tomasz Mucha, nasz stały felietonista, zwraca uwagę na to, że awans przeważnie wiąże się z bólem głowy włodarzy klubu.

Zbliżają się czerwcowe mecze reprezentacji Polski. Kim Rasmussen liczy na korzystny wynik dwumeczu ze Szwedkami, zwłaszcza, że rewanż odbędzie się w Elblągu. Miejscowa publiczność, to jak wiadomo ósmy zawodnik naszego zespołu. Duńczyk nie spodziewa się przyjemnych dla oka meczów z wicemistrzem Europy sprzed trzech lat. – To będzie wielka walka. Nie możemy się cofnąć nawet na milimetr – deklaruje. Do Zielonej Górze zapraszamy na ostatni mecz Polaków w kwalifikacjach Euro 2014, z Ukrainą.

W grudniu ub.r. minęło pół wieku odkąd Ignacy W. Demiańczuk rozpoczął pracę w ZPRP. Jego kontakty z dyscypliną są jeszcze wcześniejsze. Doświadczony działacz o ciekawym życiorysie niedawno przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z innych tematów zwracamy uwagę na materiał szkoleniowy przygotowany przez Wojciecha Nowińskiego. Ten znany komentator telewizyjny pokusił się o opracowanie praktycznie wszystkich stosowanych wariantów obrony.

Obiecujemy mnóstwo kolorowych zdjęć i oczywiście dużo ciekawych tematów. Zapraszamy do lektury.