Strona główna | Szkolenia | II Turniej Szczypiorniak na Orlikach

II Turniej Szczypiorniak na Orlikach

 

Ogólnopolska akcja Szczypiorniak na Orlikach popularyzująca piłkę ręczną w szkołach podstawowych wystartowała! Turnieje zostaną rozegrane na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce. Termin zgłoszenia do ZPRP udziału w eliminacjach regionalnych upływa 25 maja 2013 roku.

Turnieje eliminacyjne ogólnopolskiego turnieju Szczypiorniak na Orlikach odbędą się w maju 2013 roku na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, główny sponsor związku – PGNiG Polskie Górnictwo Naftowei Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.


Fot. MAS

Tradycją powoli staje się finał Szczypiorniaka na Orlikach – kontakt młodych szczypiornistów z piłką ręczną na poziomie reprezentacyjnym i możliwość obejrzenia meczu piłki ręcznej w wykonaniu naszej reprezentacji seniorów. Zakończeniem turniejów eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest bowiem Festiwal PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2013 roku w Zielonej Górze. Mecze o medale zostaną rozegrane 16. czerwca, tuż przed spotkaniem Mistrzostw Europy Dania 2014, w którym zmierzą się kadry seniorów Polski i Ukrainy.

Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju Szczypiorniak na Orlikach, otrzymają pamiątkowe koszulki, znaczki z logo imprezy, stroje do gry w piłkę ręczną oraz piłki; Sławomir Szmal wytypuje też spośród uczestników Szczypiorniaka na Orlikach dzieci, które zaprosi do swojej Kuźni Bohaterów.

Szczypiorniak na Orlikach jest jednym z ważniejszych etapów szerokiego planu wprowadzania piłki ręcznej do programów nauczania w szkołach podstawowych i zachęcania do gry w piłkę ręczną na otwartych boiskach, poza halami. Chcemy rekomendować grę w piłkę ręczną od najmłodszych lat. Naszym celem jest pokazanie nauczycielom sportu – że warto na zajęciach WF grać w piłkę ręczną – dyscyplinę, która uczy gry zespołowej, hartuje ducha, wszechstronnie rozwija fizycznie a jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy.

Wszelkich informacji udziela: Anna Mędlińska – koordynator imprez Euro – Związek Piłki Ręcznej w Polsce – medlinska@zprp.org.pl tel. 665 457 875.

Więcej informacji na stronie http://szczypiorniaknaorlikach.pl/

REGULAMIN – plik pdf

FORMULARZ ZGŁOSZNIOWY – plik pdf

ZGODA DO KORZYSTANIA Z WIZERUNKU – plik pdf


DA
NE KONTAKTOWE KOORDYNATORÓW WOJEWÓDZKICH
 – plik pdf