Strona główna | ZPRP | Słyszę Polska – myślę Karol Bielecki

Słyszę Polska – myślę Karol Bielecki

 

Pia Adams jest jedną z liderek niemieckiej kadry narodowej, która wystąpi w Polsce podczas mistrzostw Europy do lat 17. Zespół prowadzony przez Frank’a Hamann’a zakończył kwalifikacje z na pierwszym miejscu, z trzema wygranymi na swoim koncie. Lewa rozgrywająca TSV Bayer 04 Leverkusen opowiada o swoich oczekiwaniach co do turnieju w Gdańsku i Gdyni.

/Fot. DHB

Podczas Mistrzostw Europy do lat 17 zagracie z Chorwacja, Norwegią oraz Czechami. Co myślisz o grupowych rywalach?

Wszystkie trzy drużyny są bardzo dobre, nie możemy ich lekceważyć. Musimy podejść do tych spotkań poważnie. Mamy trochę informacji na temat drużyny norweskiej, ponieważ graliśmy z nią w 2012 roku. To bardzo mocny zespół z wieloma dobrymi zawodniczkami. Pomimo, że wygraliśmy z nimi, musimy podejść do nich z szacunkiem, ponieważ dokładnie nie wiemy jak się rozwinął skandynawski zespół przez ostatni rok.

Jaki jest wasz główny cel na turnieju w Gdańsku i Gdyni?

Przypuszczam, że mecze podczas tego turnieju pozwolą nam dorosnąć do prawdziwego zespołu. Chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie, dlatego w każdym spotkaniu musimy dać z siebie 100 procent.

Kto według Ciebie jest główny faworytem do zdobycia złota?

Ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć, ponieważ nie znam wszystkich zespołów, które biorą udział. Jednak moi faworyci to drużyny Francji i Danii, które prezentują bardzo szybką piłką ręczną oraz mają doskonałe zawodniczki na każdej pozycji.

Pomimo młodego wieku masz za sobą występy w Bundeslidze oraz europejskich pucharach. Czy to doświadczenie będzie przewagą dla Ciebie nad innymi zawodniczkami?

Myślę, że może to być mała przewagą dla mnie, ponieważ w Bundeslidze muszę grać przeciwko starszym i silniejszym zawodniczkom. W związku z tym jest to korzyść dla mnie.

Jesteś nazywana nadzieją niemieckiego handballu. Często też porównuje się ciebie do wielkich gwiazd z twojego kraju. Jak się z tym czujesz?

To bardzo trudne pytanie. To świetne uczucie, kiedy słyszy się, że jestem nadzieją dla niemieckiej piłki ręcznej. Natomiast porównywanie mnie do największych gwiazd reprezentacji mojego kraju jest dla mnie zaszczytem.

Czy kiedykolwiek byłaś w Polsce? Z czym (a może kim) kojarzy ci się słowo: POLSKA?

Nigdy wcześniej nie byłam w Polsce. Kiedy ktoś mówi o waszym kraju pierwszą myślą, która przychodzi mi do głowy jest Karol Bielecki.

Więcej na www.eurohandballpoland2013.com  

Rozmawiał Maciej Firlej