Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 72 Handball Polska

Ukazał się nr 72 Handball Polska

 

Ukazał się nr 72 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Drodzy Czytelnicy

Oddajemy do Waszych rąk kolejny numer Handball Polska. Mamy nadzieję, że nowa szata, nowy handballowy strój gazety przypadnie Wam do gustu. Zamierzamy w nim rozegrać wiele zwycięskich meczów z reprezentacją Polski. Jak zawsze będziemy towarzyszyć naszym drużynom w europejskich pucharach. Będziemy wszędzie tam, gdzie polska piłka ręczna jest obecna.

Nowe życie zaczęliśmy w doskonałym momencie, no bo przecież nic tak nie cieszy, jak wiktoria nad Szwecją. Skandynawski potop, który rozpędził się w Malmoe, już po kilku dniach stracił impet. Wicemistrzowie olimpijscy zostali powstrzymani na granicy Gdańska i Sopotu. Naprawdę duma może rozpierać polską duszę, gdy Biało-czerwoni podejmują rywali w nowoczesnych obiektach. Takim z pewnością jest hala Ergo Arena. Z tego dwumeczu przygotowaliśmy obszerny reportaż. Podobnie jak z turnieju kadr B, jak i losowania finałowych grup mistrzostw Europy kobiet do lat 17, które już w sierpniu odbędą się w Polsce. Przy tym wydarzeniu obecne były najwyższe władze EHF. Prezydent Jean Brihault i sekretarz generalny Michael Wiederer, zgodnie podkreślali doskonałe przyjęcie z jakim spotkali się w Polsce, widząc ZPRP jako doświadczonego i kompetentnego organizatora imprez najwyższej rangi.

W kwietniowym numerze nie zapomnieliśmy oczywiście o zwycięskich zmaganiach Vive Targów Kielce o Final Four Ligi Mistrzów. Kielczanie jak burza pokonują kolejne przeszkody. Dla nich doskonałą rozgrzewką przed coraz ważniejszymi bataliami na europejskich salonach była rywalizacja o Puchar Polski. Zdobywając to trofeum po raz dziesiąty i piąty raz z rzędu wyrównali rekord należący do płockiej Wisły.

W kilku poprzednich numerach zaprezentowaliśmy sylwetki znanych polityków, aktorów, piosenkarzy, którzy w swoim życiorysie mogą pochwalić się uprawianiem piłki ręcznej. Do tego grona należy Anna Guzik. Znakomita i popularna aktorka teatralna i telewizyjna 10 lat swojego życia poświęciła handballowi.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadów z Leszkiem Starczanem i Izą Duda. Były reprezentant Polski w ciągu ostatnich trzech sezonów rzucił ponad 100 bramek w Lidze Mistrzów i jest blisko siódmego w karierze tytułu mistrza Szwajcarii. Z kolei czołowa snajperka ekstraklasy norweskiej poważnie rozważa powrót do kadry Polski. To nie koniec atrakcji. Otóż okazuje się, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie polski handball miał swojego przedstawiciela. Był nim Konrad Markwardt, który w czasie turnieju aż w 27 meczach pełnił obowiązki mierzącego czas.

Obiecujemy mnóstwo kolorowych zdjęć i oczywiście dużo ciekawych tematów. Zapraszamy do lektury.