Strona główna | ZPRP | Logo na 1000 dni do ME Polska 2016!!!

Logo na 1000 dni do ME Polska 2016!!!

 

Do rozpoczęcia turnieju finałowego Mistrzostw Europy seniorów Polska 2016 pozostało 1000 dni! Z tej okazji Prezes Andrzej Kraśnicki, na spotkaniu w siedzibie ZPRP, uruchomił w dniu dzisiejszym specjalny zegar, odmierzający czas do startu czempionatu Starego Kontynentu w naszym kraju.

Moim ogromnym marzeniem jest, aby mistrzostwa w roku 2016 były dla Polski zarówno organizacyjnym, jak i sportowym sukcesem. Przed nami wszystkimi wielkie wyzwanie i ogrom pracy. Sprawmy wspólnie, aby ten turniej był wyjątkowy i na zawsze zapadł w pamięci fanów piłki ręcznej w Europie i na świecie  – powiedział szef ZPRP. Zegar został uruchomiony na oficjalnej stronie dedykowanej EHF Euro 2016 (www.eurohandballpoland2016.pl).

Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk podkreślił, że turniej w 2016 roku będzie zamykać cały cykl imprez rangi mistrzowskiej, które odbędą się w naszym kraju w najbliższych latach. Już za 115 dni w Gdańsku i Gdyni o mistrzostwo Europy rywalizować będą juniorki do lat 17. Natomiast w przyszłym roku, dokładnie za 480 dni, Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy juniorów do lat 18.

Mistrzostwa Europy 2016 to kolejne ważne wydarzenie sportowe, które będziemy gościli w Polsce. Najbliższe 1000 dni to ogromna szansa na jeszcze większą promocję i rozwój polskiej piłki ręcznej. Od dziś nasza droga do Euro będzie realizowana pod jednym wspólnym znakiem i hasłem – powiedział Marcin Herra, Wiceprezes ZPRP ds. rozwoju.

Oryginalny i przyciągający uwagę logotyp EHF Euro Polska 2016 omówił projektant znaku Artur Gosiewski, który wymienił jego najważniejsze elementy:

Wybrane logo ma bardzo czytelną symbolikę.

Szacunek i zasady Fair Play. Cały logotyp ma kształt dłoni i kojarzy się oczywiście z piłką ręczną, ale również z dotykiem, uściskiem dłoni, a więc gestem symbolizującym szacunek do innych, szacunek do rywali, tak ważne w świecie sportu zasady „Fair Play”. Jest to zarazem symbol powitania, a co za tym idzie gościnności. W 2016 roku chcemy poczuć, że jesteśmy gospodarzami mistrzostw Europy. Do Polski przyjadą kibice, będzie to kolejna okazja do promocji naszego pięknego kraju i wspaniałych obyczajów.

Poczuj emocje. Dłoń to również dotyk i w tej symbolice logotyp nawiązuje do hasła imprezy, „FEEL THE EMOTIONS – POCZUJ EMOCJE”, ale także „DOTKNIJ EMOCJI”. Wszyscy czekamy przecież na niesamowite sportowe emocje związane z rywalizacją najlepszych szczypiornistów Europy w Polsce.

Szybkość, dynamizm, energia. Piłka ręczna to niezwykle widowiskowa gra. Dlatego widzimy także rzucającego piłkarza ręcznego. Z jego sylwetki „wyrastają” skrzydła symbolizujące energię, siłę, szybkość oraz dynamikę.

Biel, czerwień, złoto. W logotypie wykorzystano trzy kolory: biały i czerwony to oczywiście polskie barwy narodowe, natomiast złoty to kolor zwycięstwa, złotych medali, po które chcą sięgnąć wszystkie drużyny rywalizujące w mistrzostwach Europy. Jednocześnie złoto stanowi symbol sukcesu organizacyjnego – wszyscy chcemy, aby turniej w Polsce był wyjątkowy pod każdym względem.

3D. Trójwymiarowy efekt logotypu, wcześniej bardzo rzadko spotykany przy podobnych projektach został przygotowany z myślą o rozwoju nowych rozwiązań w dziedzinie komunikacji.

Zegar ruszył, wielkie odliczanie do turnieju finałowego EHF Euro Polska 2016 rozpoczęte!