Strona główna | ZPRP | A.Kraśnicki ponownie prezesem PKOl

A.Kraśnicki ponownie prezesem PKOl

 

Andrzej Kraśnicki został wybrany prezesem na drugą kadencję przez Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W tajnym głosowaniu wzięło udział 86 delegatów. Kraśnicki otrzymał 82 głosy, przy dwóch wstrzymujących się i dwóch przeciwnych.

Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, był jedynym kandydatem. Delegaci jednogłośnie udzieli absolutorium ustępującemu zarządowi, przyjęto także sprawozdanie z działalności finansowej PKOl w ostatnim roku.


Fot. PKOl

Prezes przypomniał, że w trakcie jego poprzedniej kadencji odbyły się m.in. igrzyska – zimowe w Vancouver i letnie w Londynie. – Zwłaszcza w Kanadzie odnieśliśmy sukces, na jaki nie liczyliśmy. Przerósł on nawet nasze możliwości finansowe, ale obyśmy mieli tylko takie problemy – powiedział.

Walne Zgromadzenie przyjęło również uchwałę w sprawie wsparcia Krakowa na organizatora wraz ze Słowacją zimowych igrzysk olimpijskich 2022. Z zastrzeżeniem, że konieczne są jeszcze gwarancje finansowe odpowiednich władz.

Kraśnicki wyraził chęć kontynuacji misji, jaką rozpoczął jego poprzednik Piotr Nurowski. Najważniejsze w tej chwili dla niego jest skupienie się na aplikacji Krakowa. – Musimy podjąć w tym kierunku jeszcze wiele działań, by poważnie znaleźć się wśród kandydatów na organizatora IO. Związane z tym jest też finansowe wzmacnianie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ale i promocja oraz budowa potrzebnej infrastruktury – podkreślił Kraśnicki.

W swojej czteroletniej kadencji chciałby wspierać również związki sportowe, które chciałyby podjąć się wyzwania organizacji imprez pucharu i mistrzostw świata. – Musimy stawać się centrum sportu, jeśli chcemy w ogóle w tej dziedzinie się liczyć. To również wzmacnia i integruje środowisko – dodał.

W sobotę wybrano również zarząd PKOi w skład którego weszła reprezentująca ZPRP Dominika Kulczyk-Lubomirska, z kolei do Komisji Rewizyjnej wybrany został I Wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański.