Strona główna | ZPRP | Obroną wygraliśmy mecz

Obroną wygraliśmy mecz

 

Wychowanek Vive Targów Kielce, Paweł Podsiadło, dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa w drugim kwalifikacyjnym meczu Euro 2014 przeciw Szwecji. 27-letni rozgrywający niedawno przedłużył kontrakt z klubem francuskim ekstraklasy Selestat Alsace Handball.

– Musimy popracować trochę nad atakiem, gdyż obrona stała super razem ze Sławkiem Szmalem, który bronił wspaniale. Mamy jeszcze czas, aby to poprawić. Karne oczywiście też są do poprawienia. Każdy musi to wziąć na siebie i w klubie potrenować, a na kadrę przyjechać 100 procent przygotowanym – mówił zawodnik po meczu w Ergo Arenie. Był to jego pierwszy występ w kadrze Michaela Bieglera. Tremy jednak nie odczuwał. 


Fot. Grzegorz Trzpil

– Trochę meczów w karierze rozegrałem w różnych arenach. Gdy wszedłem na boisku, to wówczas obowiązywała taktyka, aby grać do Bartka Jaszki. Odciągać rywali pod lewą połówkę i robić więcej miejsca na prawej Bartkowi, który bardzo dobrze gra na zwodzie. Na pewno będę miał jeszcze więcej spotkań w reprezentacji do wykazania się – dodał.

Podsiadło przyznał, że dorobek punktowy obrotowego Andreasa Nilssona, uzyskany w Malmoe, spędzał sen z powiek jemu i kolegom z drużyny. – Długo analizowaliśmy pierwszy mecz ze Szwecją. Bardzo dobrze wywiązaliśmy się z tego zdania. Obroną wygraliśmy mecz – zakończył.

Więcej o zawodniku można przeczytać w marcowym wydaniu "Handball Polska".