Strona główna | ZPRP | Finały MME bez udziału Polski

Finały MME bez udziału Polski

 

Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet, po porażce z Rumunią 26:30, nie awansowała do finałów mistrzostw Europy.  Z grupy 4, która swoje mecze rozgrywała w rumuńskiej miejscowości Craiova, kwalifikacje uzyskały zespoły – gospodarzy i Słowenii.

– O braku awansu zadecydowała zbyt mała liczba bramek zdobytych w ataku pozycyjnym. Zabrakło nam też wsparcia ze strony kontuzjowanych Katarzyny Janiszewskiej i Katarzyny Kozimur. Rumunki grały szybką piłkę, dysponowały skutecznym rzutem z drugiej linii. Dobrze wykorzystywały grę w przewadze, posyłając piłki do skrzydeł, po minięciu jeden na jeden – podsumowała trener Edyta Majdzińska.

Nasze bramkarki, Patrycja Chojnacka i Karolina Sarnecka, w obu ostatnich meczach zaprezentowały skuteczność na poziomie 30 procent. W całym turnieju najkorzystniej zaprezentowała się Monika Kobylińska (grała na prawym i środkowym rozegraniu), zdobywczyni 19 bramek. Dzielnie ją wspierała Romana Fornalik (koło, prawe rozegranie). Było to jednak za mało, aby pokonać Słowenię lub Rumunię.

– Co dalej z tą drużyną? Niech zadecydują włodarze związku. Mam pewne przemyślenia na ten temat, ale nie chcę się jeszcze nimi dzielić na gorąco – zakończyła trener Majdzińska.

Wyniki 3. dnia:

Rumunia – Polska 30:26 (17:12)

POLSKA: Chojnacka, Sarnecka – Gutkowska, Charzyńska 3, Nowak 2, Oreszczuk, Fornalik  4, Kobylińska 10, Koprowska, Tomczyk, Janiszewska, Kozłowska 2, Szarawaga 1, Ważna 4.

Słowenia – Wielka Brytania 41:17.

Tabela:

1. Rumunia       3   6   111:57
2. Słowenia      3   4     92:70
3. Polska          3   2     95:69
4. W.Brytania    3   0     36:138.