Strona główna | Europejskie Puchary | Polska czwórka walczy w Europie

Polska czwórka walczy w Europie

 

Cztery polskie zespoły wystąpią w ten weekend w pięciu meczach europejskich rozgrywek. Zdecydowanie na czołowo wydarzeń wysuwa się rywalizacja w Lidze Mistrzów, gdzie Vive Targi Kielce zagra na Węgrzech z Pick Szeged. O punkty w grupie C Pucharu EHF powalczy Orlen Wisła Płock. Z kolei w kobiecym Challenge Cup zagrają zespoły Politechniki Koszalińskiej i KSS Kielce.

Kieleccy kibice bardzo liczą na dyspozycję Michała Jureckiego. Reprezentacyjny rozgrywający w fazie grupowej zdobył aż 53 gole.  „Dzidziuś” glosami czytelników portalu handball-planet.com trafił do najlepszej siódemki pierwszej części tych elitarnych rozgrywek.

Teraz ma być najgroźniejszą bronią Vive Kielce w walce o pierwszy w dziejach polskiej piłki ręcznej awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Na drodze mistrzów Polski staje węgierski Pick Szeged. Pierwsze starcie w niedzielę, na wyjeździe. – Jeśli wygramy, to we własnej hali nie damy sobie wydrzeć przewagi – zapewnia Jurecki.


Od dsyspozycji Michała Jureckiego bardzo dużo zależy /Fot. patryk Ptak/VTK

Pick w ostatnim meczu ligi węgierskiej pokonał Grundfos Tatabanya 28:22 i zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za innym uczestnikiem Ligi Mistrzów – MKB Veszprem.

Orlen Wisła Płock jest w trakcie realizacji odrabiania strat. Podopieczni Larsa Walthera w sobotę powinni uporać się z najsłabszym zespołem w grupie C, norweskim Elverum Handball Herder. Zapewne sprawa awansu do ćwierćfinału rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Rywalem płocczan będzie duńskie Team Tvis Holstebro. 

Mecz w Płocku bodajże będzie pierwszym w Polsce dotyczącym piłki ręcznej, gdzie będzie można skorzystać z audiodeskrypcji dla osób niewidomych (więcej na stronie klubu)

Pozostałe dwa nasze eksportowe drużyny wystąpią w Challenege Cup. Zawodniczki KSS Kielce po raz trzeci w tej edycji zagrają dwa mecze na boisku przeciwnika. Taki manewr wynika z możliwości budżetowych klubu. W Grecji i Francji kielczanki dały radę. Tym razem przyjdzie im walczyć o awans w Turcji, z Uskudar BSK.

Drugi nasz przedstawiciel w tych rozgrywkach, koszalińska Politechnika w niedzielę zamierza u siebie odrobić trzybramkową stratę do lidera czeskiej ekstraklasy, Banik Most.  

Program meczów z udziałem polskich klubów:

Liga Mistrzów
17.03. g. 15:00 Pick Szeged – Vive Targi Kielce (Polsat Sport News)

Puchar EHF
16.03. g. 18:00 Orlen Wisła Płock – Elverum Handball Herrer

Challenge Cup
15.03. i 16.03 (oba mecze g. 19:30) KSS Kielce – Uskudar BSK

17.03. g. 17:00 Politechnika Koszalińska – Banik Most, pierwszy mecz 26;23 dla Banika.