Ligowy rozkład jazdy

 

Już tylko kilka kolejek zostało do końca rundy zasadniczej, niebawem poznamy pełną obsadę zespołów, które zagrają w fazie play-off PGNiG Superligi kobiet i mężczyzn. Nieco w cieniu starcia Kielce – Płock znalazł się mecz Azotów Puławy z Tauron Stalą Mielec . Puławianie chcą choć trochę zrehabilitować się za blamaż w Challenge Cup, z kolei Mielczanie będą chcieli udowodnić, że to oni wciąż są trzecią siła w lidze.

Przed zawodnikami z Puław mecz z depczącymi im po piętach Mielczanami /Fot. G.Trzpil 

Azoty dwukrotnie zremisowały z amatorami z belgijskiego Hasselt i odpadły z europejskiej rywalizacji gorszą różnica bramek zdobytych na wyjeździe. Jeżeli chcą utrzymać trzecią lokatę przed play-off nie mogą dać się pokonać Stali, która do Puław przyjedzie równie zmotywowana. W poprzednim sezonie to przecież zawodnicy Ryszarda Skutnika sięgnęli po brąz mistrzostw Polski, jeżeli wygrają w tą niedzielę zmniejsza stratę do trzeciego miejsca do zaledwie jednego oczka.

Niełatwe zadanie przed Krzysztofem Przybylskim i jego podopiecznymi z Głogowa. Szkoleniowiec objął zespół Chrobrego przed serią ciężkich meczów, porażki z drużynami z Płocka i Puław można uznać za „wkalkulowane”, podobnie jak zwycięstwo nad Czuwajem Przemyśl. Teraz jednak czas na wyprawę do Kwidzyna. Przetrzebiony kontuzjami MMTS nie jest ostatnio w najwyższej dyspozycji, a Głogowianie bardzo potrzebują punktów aby wydostać się ze strefy spadkowej.

Wśród pań opromienione zwycięstwem w turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski Lubinianki grają z najsłabszym w lidze Aussie Samborem Tczew.

Tymczasem przewodzące w tabeli zawodniczki SPR Lublin podejmą Piotrcovię. Pomimo przedostatniej pozycji w zestawieniu, podopieczne Henryka Rozmiarka to w ostatnim czasie prawdziwy postrach faworytów, maja na swoim rozkładzie takie ekipy jak Ruch Chorzów i właśnie KGHM Metraco Zagłębie!

Niełatwe zadanie przed Vistalem Łączpol Gdynia, mistrzynie Polski jadą do Kielc, a boisko KSS-u to niezwykle trudny ligowy teren.    

Warto też zwrócić uwagę na ciekawe spotkania w grupie A męskiej I ligi. Przed liderem z Legionowa trudny wyjazdowy pojedynek w Wolsztynie, natomiast znajdujące się tuż za plecami KPR-u Wybrzeże Gdańsk podejmie spadkowicza z Superligi Warmię Traveland Olsztyn.    

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem spotkań na najbliższy weekend.

PGNiG Superliga kobiet:

20. kolejka

PGNiG Superliga mężczyzn:

19. kolejka

I liga kobiet:

15. kolejka

I liga mężczyzn – grupa A:

19. kolejka

I liga mężczyzn – grupa B:

19. kolejka