Strona główna | ZPRP | Sprawdzian młodzieżówki

Sprawdzian młodzieżówki

 

W Warszawie zakończyła się trzydniowa konsultacja młodzieżowej kadry Polski kobiet. Głównym punktem zgrupowania był sparing z drużyną Piotrcovii. Rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim test-mecz 33:31 wygrał zespół PGNiG Superligi.

W konsultacji wzięło udział 20 zawodniczek. Z powołanych zabrakło jedynie kontuzjowanej (złamany nos) bramkarki Ewy Sielickiej. Wszystkie kadrowiczki poddane zostały rutynowym badaniom lekarskim. Ze względu na urazy w grze kontrolnej przeciw Piotrcovii nie mogły się zaprezentować Joanna Szarawaga i Maja Ziemienowicz.


Zespół Edyty Majdzińskiej kwalifikacje ME rozegra w Rumunii

– Jestem zadowolona ze sparingu. Dzięki temu dziewczyny mogły przypomnieć sobie założenia taktyczne, które ostatnio ćwiczyliśmy podczas turnieju w Szwajcarii. Z Piotrcovią w pierwszej połowie prowadziliśmy nawet sześcioma bramkami. Po zmianie stron, gdy na boisku pojawiły się zmienniczki, nasza gra straciła na jakości – podsumowała trener Majdzińska.

Większość jej podopiecznych od poniedziałku czeka występ w Mistrzostwach Polski Juniorek. Pozostałe wrócą do zajęć w klubach superligi i I ligi. 14 marca polskie juniorki zbiorą się na kolejnym obozie, w Szczyrku. Stamtąd po kilku dniach pojadą na dwa towarzyskie mecze do Czech. Po powrocie do kraju czeka je krótka konsultacja w Warszawie.

W dniach 30 marca – 1 kwietnia młode Polki zagrają w turnieju kwalifikacyjnym w rumuńskiej miejscowości Craiova. W zawodach oprócz zespołu gospodarzy wystąpią również ekipy Słowenii i Wielkiej Brytanii. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do finałów Mistrzostw Europy, które w dniach 1-11 sierpnia odbędą się w Danii.

Piotrcovia Piotrków Tryb. – Polska 33:31 (15:19)
Piotrcovia (najwięcej): Kopertowska 6, Cieślak 5, Waga 5.  
Polska:
Chojnacka, Borkowska – Ważna, Kobylińska 2, Kozimur 1, Tomczyk 1, Kłusewicz, Janiszewska 6, Kozłowska 5, Damaziak 2, Gutkowska 5, Oleszczuk 1, Fornalik 3, Borysławska, Noga 1, Nowak 2, Koprowska 3, Charzyńska 1.