3 lutego 2013

Trwa dobra passa polskich klubów

Cztery wygrane w sześciu występach. To bilans polskich klubów, które w pierwszy weekend lutego rywalizowały w 1/8 finałów europejskich pucharów kobiet. Dwójka naszych przedstawicieli, AZS Politechnika Koszalin i KSS Kielce, może już świętować awans do następnej fazy Challenge Cup.

Jako pierwsze w kolejności na parkiet wyszły zawodniczki Zagłębia Lubin. W Pucharze EHF Podopieczne Bożeny Karkut we francuskim Metz zmierzyły z miejscową drużyną Handball. Miedziowe po trzech kwadransach prowadziły już 22:17. W finałowych minutach rywalki odrobiły straty i zanotowały najmniejszą z możliwych wygranych, 29:28. Dziewięć bramek dla wicemistrzyń Polski zdobyła Karolina Semeniuk-Olchawa. Rewanż za tydzień w Lubinie.

Pokaźną zaliczką przed drugim meczem w Pucharze Zdobywców Pucharów zanotowały mistrzynie Polski. Vistal Łączpol Gdynia drugi raz w sezonie pokonał Balonmano Bera Bera. Poprzednio miało to miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń. Tym razem gdynianki na własnym parkiecie rozgromiły hiszpański zespół 32:20. Duża w tym zasługa Małgorzaty Gapskiej, która obroniła pięć rzutów karnych. Rewanż odbędzie się za tydzień w Kraju Basków.

W Challenge Cup nasze drużyny jak dotąd notują dobre występy. W poprzedniej rundzie Politechnika Koszalin u siebie dwukrotnie rozprawiła się z ukraińską Dnieprianką Chersoń, a teraz nie była gościnna dla ABU Baku. Zespół z Azerbejdżanu doznał dwóch wysokich porażek w Koszalinie, 15:38 i 22:37.

KSS Kielce w listopadzie ub.r. z wojażu do Salonik wróciło z dwoma zwycięstwami nad PAOK. Finanse klubu ponownie zmusiły drużynę kierowaną przez Pawła Tetelewskiego do gry na wyjeździe. Kielczanki w pierwszym meczu z Mios Biganos Bassin D’Arcachon pełniły honory gospodyń i wygrały 40:30. W rewanżu tylko przez chwilę, zaraz po przerwie (24:19 dla Mios), awans KSS był zagrożony. Ostatecznie Francuzki wygrały 35:31, ale po meczu to w polskich szeregach zapanowała radość. Gra w najlepszej ósemce Challenge Cup jest największym sukcesem w historii kieleckiego klubu.

1/8 finału Pucharu EHF
Metz Handball – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:28 (12:13), rewanż 9 lutego w Lubinie

1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów
Vistal Łączpol Gdynia – Balonmano Bera Bera 32:20 (14:10, rewanż 10 lutego w San Sebastian

1/8 finału Challenge Cup
KSS Kielce – Mios Biganos Bassin D’Arcachon 40:30 (19:16) i 31:35 (19:19). Awans KSS

AZS Politechnika Koszalin- ABU Baku 38:15 (19:10) i 37:22 (18:9). Awans Politechniki.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest