Strona główna | ZPRP | Polska zasługuje na wielkie imprezy

Polska zasługuje na wielkie imprezy

 

– Taki kraj jak Polska powinien występować na każdej dużej imprezie sportowej. Nie mogę jednak tracić z oczu mistrzostw Europy w 2016 roku – powiedział trener Michael Biegler w przeddzień podróży na  hiszpański mundial.

Niemiecki szkoleniowiec podczas środowej konferencji prasowej podsumował okres przygotowań naszego zespołu narodowego. Zwrócił uwagę na doświadczenie takich zawodników, jak Sławomir Szmal, Bartosz Jurecki, Mariusz Jurkiewicz i Bartłomiej Jaszka. Reprezentanci kraju z dużym stażem w kadrze mają pomagać młodszym kolegom. Jest nad czym pracować, gdyż zespól liczy aż czterech debiutantów, którzy nie wystąpili dotąd na imprezie mistrzowskiej rangi.

Na spotkanie z polską kadrą przybyły tłumy dziennikarzy. Wywiadom nie było końca. Dobrym prognostykiem było wspólne zdjęcie całej drużyny w foyer hotelu Courtyard by Marriott. Przypomnijmy, że gdy cztery lata temu, w podobnych okolicznościach została wykonana podobna fotografia. to zakończyło się to … zdobyciem przez Polskę brązowego medalu w MŚ w Chorwacji. Biało-czerwonym szczęście ma także przynieść sandacz, ulubione danie naszych reprezentantów, zaserwowany przez hotelowego szefa kuchni na kolację.

Reprezentacja Polski do Barcelony odleci w czwartek o godz. 9:35 via Frankfurt. Transfer ze stolicy Katalonii do Saragossy odbędzie się autokarem. Na miejscu nasz zespół spodziewany jest ok. godz. 18:00. Pierwszym rywalem Biało-czwerwonych będzie Białoruś. Transmisja w TVP2 12 stycznia od godz. 20:00.  

Posłuchaj co powiedział Przemysław Krajewski:

/Fot. J.G (4)