Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 68 Handball Polska

Ukazał się nr 68 Handball Polska

 

Kto pojedzie na turniej VELUX EHF Final4 Ligi Mistrzów do Kolonii z Handball Polska? Jeszcze nie wiadomo, ponieważ konkurs, którego główną nagrodą są dwa bilety dla jednej osoby, wciąż trwa.  Szczegóły w środku 68 numeru naszego miesięcznika.  Czasopismo jest dystrybuowane w salonach EMPiK oraz w sieci Kolportera. Można go również nabyć w siedzibie ZPRP.

W grudniowym numerze podsumowujemy starty polskich reprezentacji. Panie w dobrym stylu przebyły połowę drogi do finałów mistrzostw świata. Kim Rasmussem na naszych łamach opowiada o udanych debiutach, ”generałach” i znakomitej atmosferze w kadrze a także o czekającym jego drużynę dwumeczu ze Szwecją. Jedną ze wspomnianych debiutantek jest Joanna Gadzina.  Góralka z Nowego Sącza  przebojem wskoczyła do drużyny. Czeka ją jeszcze wiele pracy, a koleżanki z zespołu narodowego ani myślą o ustępowaniu miejsca.

Jak trudnych rywali miały Polki w kwalifikacjach Euro 2012 przekonały nas mistrzostwa Europy w Serbii. Czarnogóra po heroicznej walce zdetronizowała Norwegię, a Rosja uplasowała się na 6.miejscu. Nasz współpracownik, Michał Pomorski, przybliżył klimat panujący podczas serbskiego czempionatu, gdzie nie zabrakło polskich kibiców.

Nasza męska reprezentacja rok 2012 może zaliczyć do burzliwych. Brak awansu na igrzyska olimpijskie i dopiero dziewiąte miejsce w mistrzostwach Europy, to złe momenty tej drużyny. Ale nie brakowało też miłych chwil. Ponadto epokowym wydarzeniem było odejście po 7,5 roku z funkcji selekcjonera Bogdana Wenty i zastąpieniu go przez Michaela Bieglera. W podsumowaniu opracowanym przez Wojciecha Osińskiego prezentujemy wiele ciekawych tabel i wykresów, dotyczących polskich kadrowiczów.

Następna w kolejności polska reprezentacja – młodzieżówka – rozpoczęła nowy rozdział pod wodzą Krzysztofa Kisiela. Ze szkoleniowcem rozmawiamy m.in. o styczniowych kwalifikacjach do mistrzostw świata

W dziale przedstawiającym I-ligowców piszemy o Gwardii Opole. Latem władze klubu poczyniły spore zakupu na rynku transferowym. Wszystko z myślą, aby po dziesięciu latach wrócić do elity i to ze znacznie lepszym skutkiem, czyli na dłużej.

W numerze zamieściliśmy także wywiady z Mariuszem Jurasikiem, Adamem Wiśniewskim i nowym przewodniczącym Rady Trenerów, Zygfrydem Kuchtą.

Zajrzeliśmy do domów naszych szczypiornistów, aby zobaczyć jak spędzają ten wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia.  Jakie mają życzenia ? Co jest ich ulubioną wigilijną potrawą? Kto przebiera  się za Świętego Mikołaja? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi można  znaleźć w środku gazety.

Korzystając z okazji redakcja  Handball Polska życzy spełnienia marzeń całej wspaniałej, handballowej rodzinie, a Wam Drodzy Czytelnicy przede wszystkim zdrowia, szczęścia, wszelakiej pomyślności. Żadnego smutku, a mnóstwo radości. I masę miłości.

Szczęśliwego, Nowego, 2013 Roku!