Strona główna | ZPRP | Rafał Oraczewski nie żyje

Rafał Oraczewski nie żyje

 

Z wielkim smutkiem informujemy, iż otrzymaliśmy wiadomość o tragicznej śmierci cenionego działacza i szkoleniowca sosnowieckich klubów 47-letniego Rafała Oraczewskiego.

Uroczystości żałobne rozpoczną się 21 grudnia 2012 r. przy bramie cmentarnej, nekropolii obok Centrum Handlowego Real w Dąbrowie Górniczej o godzinie 11.

Rafał Oraczewski urodził się 30 września 1965 r. w Dąbrowie Górniczej. W 1992 został absolwentem AWF Katowice (1992) uzyskując tytuł mgr wychowania fizycznego i trenera piłki ręcznej II klasy. Piastował funkcję kierownika Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Był założycielem i prezesem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zagłębie ZSO 14".

Był założycielem i sekretarzem Stowarzyszenia Piłki Ręcznej "Zagłębie Sosnowiec" i trenerem drużyn seniorskich tegoż klubu. Swoje życie związał z piłką ręczną najpierw jako zawodnik KS Górnik Sosnowiec a potem jako trener drużyn młodzieżowych i seniorskich. Największe osiągnięcia: Finały Mistrzostw Polski Młodzików z rocznikiem 1978, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z rocznikiem 1986, Finały Ogólnopolskiej Gimnazjady rocznik 1995. Był twórcą i siłą przewodnią największego w Polsce turnieju piłki ręcznej chłopców "Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej Sosnowiec Cup".
Latem 2012 r. współpracował z ZPRP przy organizacji akcji „Szczypiorniak na Orlikach”.

Był wychowawcą wielu roczników zawodników piłki ręcznej, z których kilku występowało w kadrze narodowej. Aktualnie Jego wychowankowie pracują z młodzieżą jako trenerzy piłki ręcznej.
Był wspaniałym Człowiekiem, Przyjacielem, Nauczycielem i Trenerem.

17 grudnia 2012 r. polska piłka ręczna poniosła bolesną stratę.