Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Gdański Camp z Arturem Siódmiakiem

Gdański Camp z Arturem Siódmiakiem

 

Ponad 700 dzieci uczestniczyło w drugiej edycji projektu Artur Siódmiak Camp, która odbyła się w niedzielę w Gdańsku. Zajęcia promujące aktywny tryb życia poprzez sport, gra w streethandball, trening i mini mecze piłki ręcznej, konkursy, mecz gwiazd – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Wszystkie dzieciaki bawiły się znakomicie!

Na początek odbyła się multisportowa forma zajęć promującą aktywny tryb życia. Studenci AWFiS prezentowali tajniki i zachęcali dzieci do dyscyplin sportowych związanych z gdańską uczelnią. Były to m.in. gimnastyka, tenis stołowy, judo, szermierka i unihokej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również boiska do streethanballu przy użyciu specjalnych, miękkich piłek, służących bezpiecznej zabawie w szczypiorniaka.

W drugiej, głównej części CAMPu, 120 dzieci uczestniczyło w treningu obwodowym oraz mini meczach. Całość urozmaicona była konkursami oraz pogawędkami wychowawczymi o roli wytrwałości, ambicji, motywacji i ich wpływie na odnoszenie sukcesów w życiu. Artur zwrócił uwagę na zdrowy styl życia i wpływ niezdrowej żywności na rozwój młodego organizmu.

Trzecim panelem kończącym drugą edycję Artur Siódmiak Camp był Mecz Gwiazd. Na parkiecie zaprezentowali się włodarze miasta Gdańska, byli i obecni zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, trójmiejscy dziennikarze oraz gwiazdy sportu z Aleksandrą Kobielak, Adamem Korolem i Filipem Dylewiczem na czele. Swoich pierwszych kroków na boisku piłki ręcznej spróbował również wielokrotny reprezentant Finlandii w siatkówce – Matti Hietanen, wspierany przez kolegę klubowego z Lotosu Trefla Gdańsk, Michała Kamińskiego.

Po zajęciach każde dziecko otrzymało piłkę, koszulkę i kartę z autografem Artura. Uczestnicy mieli również okazje do zdobycia autografów innych zaproszonych gwiazd sportu, nie zabrakło także wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

/Fot. Materiały prasowe (3)