Strona główna | Szkolenia | W Międzylesiu pamiętają o Klempelu

W Międzylesiu pamiętają o Klempelu

 

Dwudziestego szóstego listopada w hali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu odbył się pokazowy trening piłki ręcznej, który poprowadzili trenerzy Zbigniew Jaroszewicz i Dariusz Wojtala. Zajęcia wpisują się w inicjatywę nadania, miejscowej sali sportowej, imienia reprezentanta Polski – Jerzego Klempela.

– Świadomość, że ktoś tak wybitny urodził się w Międzylesiu jest dla nas bezcenna, dlatego podjęliśmy starania o nadanie imienia Jerzego Klempela naszej sali sportowej, a także pragniemy popularyzować grę w piłkę ręczną – zapewniają dyrektor Krzysztof Rączkowski i jego współpracownicy. Do pomocy organizacyjnej włączył się również Lubuski Związek Piłki Ręcznej.

We wspomnianym treningu uczestniczyli zawodnicy UKS Orlik PSP nr 2 Świebodzin i uczniowie miejscowej szkoły. Zajęcia okazały się bardzo atrakcyjne dla młodych zawodników z Międzylesia, którzy podpatrując kolegów ze Świebodzina wykonywali ciekawe ćwiczenia. Ćwiczenia zakończyły się kilkoma gierkami, podczas których trenerzy przybliżali zawodnikom przepisy gry w piłkę ręczną. Gra była fair i przebiegała w sympatycznej atmosferze. Na zakończenie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Dyrektor szkoły – Krzysztof Rączkowski i nauczyciel wuefu Adam Serwa podziękowali świebodzińskim trenerom za włączenie się do przygotowań w akcję.

Miejscowi animatorzy piłki ręcznej mają już na koncie także inne sukcesy. I Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Klempela o Puchar Burmistrza Gminy Skąpe – Zbigniewa Wocha odbył się 12 grudnia br. W imprezie wystąpiło pięć ekip.

Przed nami kolejne imprezy przygotowujące społeczność szkoły do uroczystego nadania imienia – Jerzego Klempela sali w Międzylesiu, które wyznaczono na 23 kwietnia 2013 r., w 60 rocznicę urodzin tego wybitnego reprezentanta Polski:

• 28 lutego 2013 r. godz. 10.30 konkurs wiedzy o Jerzym Klempelu,
• 23 marca 2013 r. wyjazd uczniów szkoły w Międzylesiu na mecz ekstraklasy piłki ręcznej Chrobry Głogów – Vive Targi Kielce; przed meczem odbędzie się spotkanie z zawodnikami.

* * *

Jerzy Klempel urodził się 23 kwietnia 1953 r. w Międzylesiu. Ten najwybitniejszy polski zawodnik piłki ręcznej ma na swoim koncie 224. występy w reprezentacji Polski, w Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 r. zdobył brązowy medal, w Mistrzostwach Świata w 1982 r. w RFN zdobył brązowy medal. Był królem strzelców na Mistrzostwach Świata w Danii w 1978 r. – 47 bramek, i na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 r. – 44 gole.