Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 67 Handball Polska

Ukazał się nr 67 Handball Polska

 

Ukazał się nr 67 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W listopadowym numerze podsumowujemy starty polskich reprezentacji. I tak zarówno panie, jak i panowie, po kolei pokonują każdą drużynę, która ostatnio stawała na ich drodze. Mecze naszego męskie zespołu narodowego miały dodatkowy wymiar. Wszak za jego sterami usiadł Michael Biegler, dla którego potyczka z Holandią była debiutem w tej roli. Potem przyszła wygrana nad Ukrainą w Zaporożu i .. już można się szykować na dwumecz z wicemistrzem olimpijskim, Szwecją. Walka o pierwsze miejsce w grupie nastąpi jednak dopiero w kwietniu. Wcześniej, zaraz po Nowym Roku, będziemy się pasjonowali czwartymi z kolei mistrzostwami świata z udziałem Biało-czerwonych.

Najbliższym współpracownikiem Bieglera został Jacek Będzikowski. Ten były wielokrotny reprezentant Polski ma świadomość, że w naszym systemie szkolenia muszą nastąpić zmiany. Zarazem prosi o cierpliwość i zabiega o danie czasu na wypracowanie odpowiednich procedur i form współpracy z klubami.
 
O grę wśród najlepszych drużyn globu od kilka lat zabiegają Polki.  Nasze panie z elity wypadły w 2008r. i od tamtej pory każda próba kończyła się niepowodzeniem.  Teraz podopieczne Kima Rasmussena  mozolnie odrabiają stracony dystans. Oczywiście po wygraniu grupy kwalifikacyjnej potrzebne  będzie szczęście w losowaniu par play off. Jedną z reprezentantek kraju, Kingą Byzdrą, rozmawiamy o tym, że zagraniczne kluby kuszą ją kontraktem.  Nie jest jeszcze  przesądzone, gdzie zobaczymy ją w przyszłym sezonie. Jedno Jest  pewne. Zawodniczka lubińskiego Zagłębia deklaruje, że występ w kadrze to dla niej nobilitacja, wyróżnienie, z którego głupotą byłoby nie skorzystać.

W dziale przedstawiającym I-ligowców opisujemy Pomezanię Malbork i GSPR Gorzów. Oba kluby działają na przeciwległych biegunach. Zespół z Pomorza jest rewelacją rundy jesiennej i nie zapomina o szkoleniu młodzieży.  Włodarze drużyny z Lubuskiego bliscy są wycofania się z rozgrywek.

Nie zawsze możemy przekazać tak pomyślne wieści z europejskich aren, na których ostatnio rywalizowały polskie kluby. Do dalszej fazy awansowały zawodniczki Vistalu Łączpol Gdynia, KSS Kielce, Politechniki Koszalin i Zagłębia Lubin. Wypada jedynie żałować, że konieczność rozegrania dwóch spotkań w Skopje przeszkodziła w promocji SPR-Lublin.  O tym, jak trudno gra się w stolicy Macedonii przekonali się mistrzowie Polski. Vive Targi Kielce w tym sezonie Ligi Mistrzów mierzy bardzo wysoko. Kto wie może drużynę Bogdana Wenty zobaczymy w turnieju VELUX EHF Final4 Champions League 2013.

Dla naszych Czytelników mamy nie lada gratkę. Dla jednej osoby przygotowaliśmy dwa bilety na to wydarzenie, a dla pozostałych pięć albumów foto z płytami DVD z tegorocznego finału. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursów i wysłać kupony nr 56 i 57 na adres redakcji. Do kogo uśmiechnie się los?