14 listopada 2012

Zmarł Antoni Weryński

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż w dniu wczorajszym – 13 listopada, po długiej walce z chorobą zmarł Antoni Weryński, prezes SPR Stal Mielec. To dzięki jego pracy klub zaliczany jest dzisiaj do grona najlepszych drużyn w Polsce. Rodzinie oraz bliskim Pana Antoniego składamy szczere wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci!

– Panie prezesie, żadne słowa nie są w stanie opisać tego jak bardzo jesteśmy Panu wdzięczni za to co Pan zrobił dla mieleckiego szczypiorniaka! Dziękujemy – czytamy w oficjalnym serwisie mieleckiego klubu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę – 17.11.2012.

Antoni Weryński całe swoje życie związał z piłką ręczną. W 1963 roku rozpoczął  treningi w Stali Mielec, do składu I drużyny wszedł w 1967 roku. Grał w niej do 1984 roku, był współautorem największych sukcesów mieleckiego klubu: pierwszego awansu do ekstraklasy w 1969 roku, zdobycia Pucharu Polski w 1971 roku, wicemistrzostwa Polski w 1975 roku. Tylko w sezonie 1981/1982 opuścił na krótko Stal, kiedy wyjechał do austriackiego pierwszoligowca Alpine Linz.

W młodzieżowej reprezentacji Polski rozegrał 8 spotkań. W 1978 roku uzyskał uprawnienia instruktora piłki ręcznej.

Od 1999 roku pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec. Udało mu się odbudować mielecki szczypiorniak, był twórcą kolejnych sukcesów Stali: awansów do ekstraklasy i wywalczenia brązowego medalu w 2012 roku oraz startu w europejskich pucharach.

Był aktywnym działaczem piłki ręcznej także na arenie krajowej, jako prezes Stali organizował finały Pucharu Polski mężczyzn i kobiet, mecze międzynarodowe kadr narodowych. W 2012 roku został wyróżniony Diamentową Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest