Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 66 Handball Polska

Ukazał się nr 66 Handball Polska

 

Ukazał się nr 66 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze zamieściliśmy obszerny wywiad z Michalem Bieglerem. Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski na naszych łamach zapewnia, że absolutnie przed nikim nie zamyka drogi do zespołu narodowego. Jest zainteresowany wszystkimi zawodnikami prezentującymi odpowiedni poziom. Przy okazji zamieściliśmy portreturę niemieckiego trenera autorstwa naszego stałe współpracownika Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego.
 
Mecz w Płocku przeciw Holandii rozpocznie erę Bieglera. Jednym z jego wybrańców jest Bartłomiej Jaszka. Nasz rozgrywający przekonuje młodszych kolegów, że w reprezentacji nie jest tak lekko, jakby się mogło wydawać.

Od dwóch przekonywujących zwycięstw kwalifikacje do mistrzostw świata 2013 rozpoczął zespół Kima Rasmussena. Polki punkty wywalczyły we Włoszech, by po kilku dniach, w obliczu rewanżu, wypracować solidną zaliczkę nad Białorusią. Jedną z zawodniczek, która ma spory wkład w wygraną nad zespołem naszego wschodniego sąsiada jest Weronika Gawlik. Bramkarka SPR Lublin mówi, że podstawą sukcesów jest cierpliwość i pracowitość.

Początek października br. to Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów ZPRP. Najważniejsze decyzje jakie wówczas podjęto to wybór Andrzeja Kraśnickiego na kolejną kadencję prezesa Związku, a także zmiany w statucie. Nowym członkiem zarządu został Marcin Herra, który będzie koordynował działania związane z organizacją Euro 2016. Zapraszamy do lektury ciekawej rozmowy, którą z nim przeprowadziliśmy bezpośrednio po wyborach.

Po dłuższej nieobecności „Handball Polska” ponownie zaczyna prezentować artykuły pisane przez psychologa sportowego. Tym razem Marcin Kochanowski zajął się „Stresem poza boiskowym, a efektywnością zachowań na parkiecie”.      

Od sezonu 2011/2012 każdy klub występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej musi mieć przynajmniej dwie drużyny młodzieżowe. – Ta uchwała była potrzebna – nie ma wątpliwości Komisarz Ligi, Bogusław Trojan. Jak kluby wypełniają związkowy przepis piszemy w artykule „Czas młodzieży”.

Od bieżących rozgrywek I liga kobiet ma tylko jedną grupę. Nie obowiązuje już zatem podział terytorialny, a co za tym
idzie wzrosły koszty funkcjonowania klubów, związane z dłuższymi niż wcześniej podróżami po całym kraju. Po pierwszych tygodniach funkcjonowania nowych zasad przeważają jednak pozytywne opinie.

Na chwilę zajrzeliśmy do Świdnicy. ŚKPR drugi sezon z rzędu rywalizuje na zapleczu PGNiG Superligi. Tym razem jego włodarze pomni doświadczeń poczynili starania, aby zespół o pierwszoligowy byt nie musiał walczyć w barażach. Warto bliżej przyjrzeć się klubowi z Dolnego Śląska, gdzie nie zapomina się o pracy z młodszymi rocznikami zawodników.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać gadżety z logo ZPRP. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji W następnym numerze ogłosimy superkonkurs. Główna nagroda to bilety na VELUX EHF FINAL4 w Kolonii.