Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Ligowy rozkład jazdy

Ligowy rozkład jazdy

 

Kadrowicze Michaela Bieglera przed meczami kwalifikacyjnymi Euro 2014 trenują w najlepsze. To znak, że w PGNiG Superlidze mężczyzn nastąpiła ponad dwutygodniowa przerwa. W tej sytuacji na pierwszy ligowy plan wysuwają się rozgrywki pań rywalizujących o mistrzostwo Polski.

I tak, bardzo elektryzująco zapowiada się batalia w Lublinie, gdzie zawodniczki SPR podejmą aktualne mistrzynie Polski – Vistal Łączpol Gdynia. Lublinianki przez rozgrywki idą jak burza i ani myślą o przerwaniu passy kolejnych pięciu zwycięstw. Do Koziego Grodu Vistal pojedzie już bez trenera Andrzeja Niewrzawy, z którym klub za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. Tymczasowo zespół prowadzić będzie, pełniący obowiązki pierwszego szkoleniowca, Adrian Struzik. Mecz będzie transmitowany przez Polsat Sport (27.10 godz. 17:00.).


Prezes Andrzej Kraśnicki na uroczystościach w Lubinie /Fot. www.osirlubin.pl

Nieco w cieniu tych wydarzeń następnego dnia, jeszcze w sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej. zostanie rozegrane spotkanie wicemistrzyń kraju Zagłębia Lubin z wiceliderem Startem Elbląg. Niedogodności związane z małym gabarytami wspomnianego obiektu za kilkanaście miesięcy będą tylko złym wspomnieniem. W Lubinie po kilku próbach dotyczących rozpoczęcia budowy wreszcie udało się wmurować kamień węgielny pod nową halę, mogącą pomieścić blisko 4 tys. widzów. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele najwyższych władz ZPRP – prezes Andrzej Kraśnicki i wiceprezes Henryk Szczepański.

W I lidze kobiet sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Każda kolejka przynosi interesujące rozwiązania. Generalnie trenerzy i działacze tych klubów chwalą reorganizację rozgrywek polegającą na scaleniu ich w jedną grupę. Jedynym zespołem, który odstaje poziomem od reszty stawki jest KSPR Polkowice. Kibice będą mogli znaleźć artykuł na ten temat w najbliższym wydaniu „Handball Polska”.

Na zapleczu PGNiG Superligi mężczyzn  uwagę zwracamy na pojedynek na szczycie w grupie B. Prowadząca w tabeli Nielba Wągrowiec u siebie zagra z wiceliderem Gwardią Opole. Obie drużyny w klasyfikacji dzieli tylko jeden punkt. Na oficjalnej stronie Nielby mecz zapowiadany jest jako „kolejny przystanek wągrowieckich piłkarzy ręcznych w wyścigu o ekstraklasę”.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym terminarzem, na ten weekend, omawianych rozgrywek:


PGNiG Superliga kobiet:

6. kolejka  – zestaw par


I liga kobiet:

5. kolejka – zestaw par


I liga mężczyzn – grupa A:

7. kolejka  – zestaw par


I liga mężczyzn – grupa B:

7. kolejka – zestaw par