Strona główna | Europejskie Puchary | LM: Vive w drodze do Francji

LM: Vive w drodze do Francji

 

O kolejne punkty w Velux EHF Champions League Vive Targi Kielce powalczy z francuskim Chambery Savoie Handball. Faworytem tej konfrontacji są Mistrzowie Polski, ale trzeba pamiętać, że niedzielny rywal to bardzo solidna drużyna. – Zawsze trzeba dać z siebie wszystko, niezależnie od przeciwnika. Najważniejsze to myśleć pozytywnie – mówi Kamil Buchcic, bramkarz kielczan.

Na papierze zespół z Francji to bardzo mocny rywal, jednak ostatnimi czasy na arenie międzynarodowej nie radzi sobie zbyt dobrze. Trzy spotkania i trzy porażki – tak przestawia się bilans dotychczasowych gier Chambery w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Te wyniki, albo może raczej ich brak, w żadnym wypadku nie odzwierciedlają potencjału zespołu z Francji. Podopieczni Bogdana Wenty zagrają na bardzo trudnym terenie ,a ich rywal za wszelką cenę będzie chciał sięgnąć po pierwsze punkty.

Obie drużyny grały ze sobą czterokrotnie. W sezonie 2007/2008 spotkały się w ramach  1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów. O wyjazdowym spotkaniu kielczanie chcieliby prędko zapomnieć, bowiem zostali rozgromieni przez rywali, przegrywając aż 22:44. Nieco zrehabilitowali się natomiast  w rewanżu, wygrywając w Hali Legionów 32:28. W sezonie 2009/2010 doszło do kolejnego starcia, tym razem  ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Dwukrotnie górą byli szczypiorniści z Kielc (wygrana u siebie 31:22, i wygrana w Chambery 34:24). Sezon 2010/2011 nie był już tak udany, bo po wyjazdowej porażce 26:27, kielczanie na własnym ternie pokonali Chambery 31:25, ale zajęli szóste, ostatnie miejsce w grupie, co oznaczało odpadnięcie z dalszej rywalizacji. Z kolei Chambery awansowało z czwartego miejsca do dalszych gier. Tuż przed startem obecnego sezonu ligowego kielczanie zagrali  towarzyskim turnieju Heide Cup, w którym udział brali też Francuzi.

Jak będzie w obecnym sezonie? Czy zespół Mistrza Polski wywiezie z Francji komplet punktów? Czy może Chambery Savoie Handball przerwie złą passę i odniesie pierwsze zwycięstwo? Dowiemy się już w niedzielę wieczorem.

Początek spotkania o godzinie 19:00. Mecz na żywo pokaże Polsat Sport oraz Polsat Sport HD.

Dla zprp.pl  Danuta Jurasz