Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | IX edycja świętokrzyskiej Małej Ligi

IX edycja świętokrzyskiej Małej Ligi

 

Z początkiem października już po raz dziewiąty wystartował w Województwie Świętokrzyskim turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2004 roku. Niezwiązana bezpośrednio ze sportem Fundacja Vive Serce Dzieciom wyszła do wszystkich szkół z propozycją udziału w projekcie. W tegorocznej edycji wystartują 24  szkoły podstawowe, 20 szkół gimnazjalnych i 8 szkół ponadgimnazjalnych.

5 grudnia 2012 zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych spotkają się w hali Politechniki Świętokrzyskiej, by po dwóch miesiącach rozgrywek rozegrać finałowe mecze i odebrać zasłużone puchary i nagrody.

Uczestnicy IX Turnieju MLPR otrzymali po dwie piłki do gry w piłkę ręczną, zaś wszyscy zawodnicy i trenerzy pamiątkowe koszulki.

Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów. Turniej finansowany jest przez Fundację Vive Serce Dzieciom, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wyższą Szkołę Handlową  w Kielcach , KS Vive Targi Kielce i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

/Reprezentanci Polski są częstymi gośćmi Małej Ligi

Pomysłodawcą rozgrywek jest Jacek Kowalczyk dyrektor Departamentu Sportu w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Od początku uwierzył w sukces przedsięwzięcia, podobnie jak poseł RP Zbigniew Pacelt, który objął turniej honorowym patronatem. Od pierwszej edycji nad organizacją imprezy czuwa Grażyna Jarosz, która koordynuje wszystkie działania związane z imprezą.

Wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w trzecim roku działalności spotkał się z aprobatą i od tej pory na materiałach reklamowych zaistniała informacja o współfinansowaniu zawodów przez MSiT. Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej oddelegowuje na zawody sędziów, dzięki czemu są one prowadzone profesjonalnie.

 

Mała Liga Piłki Ręcznej to:

– 8 lat doświadczeń,

– przez wszystkie lata zagrały drużyny z 87 miejscowości z terenu Województwa Świętokrzyskiego

– zespoły przygotowało 94 znakomitych trenerów,

– zawody odbyły się w 25 gościnnych halach, w których rozegranych było 920 meczy z udziałem ok. 6,5 tysiąca młodych zawodników, przy udziale ok. 32 tys. kibiców,

Prezes fundacji Vive serce dzieciom Grażyna Jarosz i prezes ŚZPR Grzegorz Budziosz /Fot. Materiały prasowe (5)

– padło ok. 19 tys. Bramek,

– puchary trafiały do Bidzin, Buska Zdroju, Bogorii, Czajkowa Południowego, Jędrzejowa, Kielc, Końskich, Miedzierzy, Nowin, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rytwian, Sandomierza, Sichowa Dużego, Skarżyska Kamiennej, Staszowa, Sukowa, Włoszczowy, Wolicy.