Strona główna | ZPRP | Biało-czerwone trzecie w Dzierżoniowie

Biało-czerwone trzecie w Dzierżoniowie

 

Reprezentacja Polski juniorek młodszych zajęła trzecie miejsce w turnieju zakończonym w Dzierżoniowie. Zawody wygrała Dania. Ostatniego dnia Białoczerwone uległy Norwegii 24:40, a Dania rozgromiła Finlandię 49:20. Aleksandra Zimny została wybrana najlepszą zawodniczką imprezy.

Polki wytrzymywały tempo przez około 20 minut. Do tego czasu przez chwilę prowadziły nawet dwoma trafieniami. Później uwidoczniło się lepsze przygotowanie Dunek pod względem wyszkolenia indywidualnego jak i biegowego.

– Żal takiego wyniku, gdyż początek meczu był dla nas bardzo fajny. W pewnym momencie nasz zespół po prostu „pękł”. Musimy więcej popracować nad wytrzymałością. To co było dobre na Rumunki, Czeszki czy Węgierki na najlepsze zespoły ze Skandynawii  już nie wystarcza. Tam zajęcia z piłką zaczynają się trzy lata wcześniej niż w Polsce i początkowo traktuje się to głównie jako zabawę. U nas od razu nastawienie jest na osiągnięcie wyniku, a za mało jest w tym szkolenia – ocenił Adam Pecold, trener koordynator polskiej reprezentacji.

Kadra juniorek młodszych przed świętami Bożego Narodzenia rozegra turniej we Francji. Za niecały rok Polki będą gościć najlepsze zespoły podczas finałów mistrzostw Europy.

Wyniki 3.dnia

Finlandia – Dania 20:49 (7:21)

Polska – Norwegia 24:40 (12:18).
POLSKA: Januchta, Sarnecka – Godziszewska, Balsam, Urbaniak 2, Zimny 5, Oreszczuk 2, Nocuń 3, Trzczak 3, Konofał 3, Górna 1, Kwiecińska 1, Świerżewska, Dworczak 3, Trawczyńska 1,