Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 65 Handball Polska

Ukazał się nr 65 Handball Polska

 

Trzy podwójne wejściówki na mecz eliminacji Euro 2014 Polska – Holandia. To nagrody w konkursie   nr 65 miesięcznika „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Nowy sezon ligowy i rozgrywek  międzynarodowych wystartował. W krajowym czempionacie wszystko przebiega zgodnie z planem. Faworyci wygrywają swoje potyczki. Szerzej piszemy o Powenie Zabrze. Samo pozyskanie Patryka Kuchczyńskiego podniosło poprzeczkę dla szóstej drużyny poprzedniego sezonu. Twórca tego sportowego awansu, prezes Bogdan Kmiecik, tonuje optymistyczne zapędy, ale ma wizję klubu, jakiego na Śląsku dawno nie było. I pod marką, która może budzić kontrowersje.


W lidze Mistrzów tym razem będziemy mieli tylko jednego przedstawiciela. Vive Targi Kielce celuje bardzo wysoko. Optymiści chcą Final Four, ostrożniejsi – czołowej ósemki tych elitarnych rozgrywek. Co by nie powiedzieć emocji czeka nas co niemiara. Już były zawodnik tego klubu, Mariusz Jurasik postanowił w Katarze dorobić do sportowej emerytury.  


Zajrzeliśmy na zaplecze męskiej ekstraklasy. Kto
wie, czy te rozgrywki nie będą równie ciekawe, jak w PGNiG Superlidze. Do gry wracają bowiem uznane w przeszłości wielkie firmy, a przeciwstawić się im zamierzają „wschodzące” siły rodzimego szczypiorniaka. Piszemy o tym interesująco i obszernie w naszym pierwszoligowym zwiastunie. Pierwsza liga korzysta na tym, że najlepsze polskie kluby wzmacniają się zagranicznymi zawodnikami, więc dla wielu dobrych zawodników nie ma już w nich miejsca. Stąd ich sportowa degradacja (?), z której korzystają ci niżej notowani, ale co zyska na tym polska piłka ręczna? Ten temat podnosi z kolei debiutujący na naszych łamach swoimi „skrzydlatymi myślami” red. Tomasz Mucha. Przypomina on, że w pierwszej kolejce nowego sezonu PGNiG Superligi miał miejsce moment historyczny – w pierwszej siódemce Wisły Płock wybiegli sami cudzoziemcy!

Jesień to także czas reprezentacji. Panowie pod wodzą nowego trenera Michaela Bieglera za rywali (przedstawiamy ich obszernie) w eliminacjach będą mieli Holendrów, Ukraińców i Szwedów. Panie rozpoczynają z niższego szczebla, bo od preeliminacji mistrzostw świata. Kim Rasmussen w wywiadzie przyznaje, że miło jest być faworytem. No bo przecież nikt w polskim obozie nie wyobraża sobie, że może nas zabraknąć w czerwcowych play offach.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zwłaszcza fani Turon Stali Mielec, Gaz-System Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin czy odradzającej się Zgody Ruda Śląska też powinni znaleźć ciekawe materiały. Zapraszamy do lektury.