28 września 2012

Ligowy rozkład jazdy

Dwa mecze 4. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn zapowiadają się bardzo ciekawie. Panie rywalizujące o medale mistrzostw Polski tym razem będą pauzowały. Rozpędu nabierają rozgrywki I ligi.

Zawodnicy mistrza Polski, Vive Targów Kielce, ligowy mecz rozegrali awansem. Wszystko z myślą dobrego przygotowania do inauguracji nowego sezonu Ligi Mistrzów. Za plecami Vive i Orlenu Wisły Płock trwa zacięta walka o jak najlepsze rozstawienie przed play off. Istotne mecze dla górnych stanów układu tabeli zostaną rozegrane w Puławach (Azoty podejmą Zagłębie Lubin) i Mielcu (Stal zagra z Powenem Zabrze). Dla zabrzan kolejna strata punktów może oznaczać utratę kontaktu z czołówką sklasyfikowanych drużyn. W Szczecinie zmierzą się kluby, które po kilkunastu latach wróciły do ekstraklasy. Składy drużyn Pogoni i Czuwaju Przemyśl różnią się jakościowo, ale na razie sąsiadują w dole tabeli. Co ciekawe w zespole z południa Polski gra wicelider klasyfikacji na króla strzelców – Paweł Stołowski (24 bramki).

PGNiG Superliga kobiet czasowo ustępuje miejsca reprezentacji, która powalczy o punkty w kwalifikacjach mistrzostw świata 2013 (z Włoszkami 4.10 i Białorusią 7.10). Żeńskie I-ligowe kluby rozegrają drugą kolejką.

Bardzo interesująco zapowiadają się mecze I-ligowców. W tej klasie rozgrywek zatrudnienie znalazło wielu zawodników z rodowodem występów w ekstraklasie. Nic dziwnego, że na wybranych meczach tych drużyn pojawiają się tłumy widzów. Podobnie powinno być i tym razem we Wrocławiu. Śląsk (grupa B), najbardziej utytułowany klub w historii polskiej piłki ręcznej podejmie innego kandydata do awansu, Gwardię Opole. W grupie A Pomezania Malbork w roli gospodarza zagra z liderem, KPR Legionowo. Oba zespoły wygrały wszystkie swoje mecze w sezonie.

PGNiG Superligi mężczyzn:
4. kolejka – zestaw par

I liga kobiet:
2. kolejka – zestaw par

I liga mężczyzn – grupa A:
3. kolejka – zestaw par

I Liga mężczyzn – grupa B:
3. kolejka – zestaw par

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest