Strona główna | ZPRP | Pas pierwszego z „orłów” Wenty

Pas pierwszego z „orłów” Wenty

 

Mariusza Jurasik zakończył zawodniczą karierę. Decyzją sztabu szkoleniowego oraz kierownictwa Vive Targi Kielce kontrakt zawodnika został rozwiązany. Stało się tak w związku ze zmianą w ligowych przepisach, które od nadchodzącego sezonu pozwalają traktować Chorwatów jako obywateli Unii Europejskiej. Popularny „Józek” nie opuszcza jednak Kielc, pozostanie w klubie w roli opiekuna grup młodzieżowych.


Prezes Vive Targi Kielce, Bertus Servaas, zaproponował mu pracę koordynatora młodzieży, ale kusiły go też inne kluby… – Nie wiem czy jeszcze grać, czy dać sobie spokój – zastanawiał się Jurasik. Ostatecznie zdecydował, że jednak zawiesi buty na kołku. Odszedł więc pierwszy z „orłów” Bogdana Wenty….


„Józek” zadebiutował w kadrze narodowej mając 21 lat. Biało-czerwone barwy przywdziewał ponad 200 razy, zdobywając dla reprezentacji Polski ponad 700 bramek. Wybrano go najlepszym prawoskrzydłowym mundialu w 2007 roku i najlepszym prawoskrzydłowym 90-lecia piłki ręcznej w Polsce. Polscy kibice oprócz gry w kieleckim klubie pamiętają go także z występów w płockiej Wiśle.

Więcej w sierpniowym wydaniu Handball Polska.


Mistrzostwa Świata Chorwacja 2009 /Fot. Marek Biczyk