Strona główna | ZPRP | Zmienna fortuna juniorów młodszych

Zmienna fortuna juniorów młodszych

 

W drugim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich juniorów młodszych, rozgrywanym w Dzierżoniowie, nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Polska B przegrała z Węgrami 24:28, a Polska A zwyciężyła Rosję 38:25.


Polska A bez problemu wygrała z Rosją /Fot. Justyna Nahajowska
W pierwszym meczu drugiego dnia zawodów zmierzyły się drużyny, które poprzednie zanotowały zwycięstwa. Dla biało-czerwonych był to debiut w konfrontacji z zagranicznym przeciwnikiem. Od pierwszych minut uwidoczniło się lepsze zgranie Węgrów, którzy szybko wypracowali kilkubramkowę przewagę nad zespołem Polski B.

– W pierwszej połowie popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów. Drużyna rywali budowana jest już od roku i było to widać na boisku. Dysponują skutecznym rzutem z dystansu i mają dobrego bramkarza. Po zmianie stron doszliśmy na jedną bramkę. Węgrzy jednak ponownie odskoczyli. W sumie jestem zadowolony, że moi podopieczni pokazali, że potrafią walczyć – powiedział trener Jacek Okpisz.  


W Dzierzoniowie są dokonałe warunki na zgrupowania /Fot. Justyna Nahajowska

Później na parkiet wyszły zespoły Polski A i Rosji. W pierwszych 30 minutach, mimo prowadzenia,  gra specjalnie nie układała się drużynie gospodarza turnieju. Po przerwie większość zagrań zaczęła się udawać Polakom. Warta uwagi jest gra Macieja Majdzińskiego, który  z rozegrania został przesunięty na skrzydło, skąd zdobył większość ze swoich dziewięciu bramek. Dobre zawody między słupkami zaliczył Kamil Pokora.

Wyniki 2.dnia:
Węgry – Polska B 28:24 (14:9)
Polska B: Góral, Skrzyniarz, Parszewski – Skibiński 1, Orzechowski 5, Bronowicki, Brukwicki 3, Skiba 2, Netz 2, Debiec 5, P.Gasin 1, Florczak, Pawłowski, Biernacki 5, Książek

Polska A – Rosja 38:25 (17:13)
Polska A: Ram, Pokora, Rybarczyk – M.Gasin 1, Dąbrowski 5, Śliwiński 1, Skwierawski 2, Wypych 4, Kowalczyk 3, Myszk 4, Cichocki 4, Kawka 3, Podobas 1, Herbik 1, Majdziński 9.

Tabela:
1. Węgry      2  4  64:44     (+20) 
2. Polska  B  2  2  69:59     (+10) 
3. Polska  A  2  2  69:70     (   -1)
4. Rosja       2  0  45:74     (-29)