Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Miłe wizyty w siedzibie ZPRP

Miłe wizyty w siedzibie ZPRP

 

W czwartek i piątek siedzibę Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie odwiedzili niezwykle mili goście – grupa prawie 80 dziewcząt, które biorą udział w obozie Sportowe Wakacje Sochocin 2012. Młode adeptki szczypiorniaka zwiedziły biuro Związku, obejrzały film zachęcający do trenowania piłki ręcznej, nie mogło też zabraknąć pamiątkowych zdjęć i upominków.

Wizyta czwartkowa…

… i piątkowa /Fot. JKM (5) 

W czwartek dziewczęta i ich opiekunów, w tym także legendarnego trenera Stanisława Majorka, powitał Dyrektor Sportowy ZPRP Jerzy Noszczak. Gorąco zachęcał wszystkich do namawiania swoich koleżanek i kolegów do trenowania piłki ręcznej, wyraził nadzieję, że ma przed sobą przyszłe reprezentantki i reprezentantów kraju. – Pamiętajcie, że na podobnych obozach zaczynali m.in. Sławomir Szmal Bartłomiej Jaszka i Grzegorz Tkaczyk, trenowali na tej samej sochocińskiej hali co dzisiaj wy – podkreślił. W piątek w rolę gospodarza wcelił się opiekun reprezentacji młodzieżowców, trener Jarosław Cieślikowski.

Na zakończenie obu spotkań młodzi goście zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przed siedzibą ZPRP. Wcześniej otrzymali pamiątkowe zestawy gadżetów ZPRP, m.in. smycze, książki o tematyce piłki ręcznej, koszulki oraz egzemplarze miesięcznika „Handball Polska”.