Strona główna | Piłka Plażowa | MŚ Oman 2012: porażki po walce

MŚ Oman 2012: porażki po walce

 

MŚ w Piłce Ręcznej Plażowej OMAN 2012.

/Fot. AF                               

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej kobiet prowadzona przez trener Bożenę Karkut rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Świata w Omanie. W swoim debiutanckim meczu na światowym czempionacie Polki spotkały się z reprezentacją Węgier. Utytułowane rywalki po zaciętej walce okazały się minimalnie lepsze wygrywając całe spotkanie po serii shoot`outów 2:1. Mecz był bardzo wyrównany, Polki grały przede wszystkim wyśmienicie w obronie.

WĘGRY – POLSKA 2:1 (6:7,17:8,7:6)

Polska: M.Słota, U.Olejnik, A.Antoszewska, A.Łukasik, A. Jochymek, G.Pietras, L.Żakowska, E.Perek,

W drugim spotkaniu reprezentacja Polski późnym wieczorem zmierzyła się z Norwegią. Choć wynik tego nie wskazuje to całe spotkanie było bardzo wyrównane. Ponownie Polski zespół dobrze spisywał się w obronie, polskie bramkarki Urszula Olejnik oraz Magdalena Słota broniły rzuty Norweżek, jednak zabrakło przede wszystkim skuteczności w ataku. Bardziej doświadczony zespół z Norwegii wykorzystał to znakomicie wygrywając całą rywalizację 0:2.

POLSKA – NORWEGIA 0:2 (12:18,11:18)

Polska: M.Słota, U.Olejnik, A.Antoszewska, A.Łukasik, A. Pęcherska, G.Pietras, L.Żakowska, E.Perek,

Po dwóch porażkach w poniedziałek czekają reprezentację Polski dwa kolejne spotkania. O godz. 16:50 czasu polskiego zagramy mecz z Tajlandią, a o godz. 20:10 czasu polskiego się z utytułowaną Brazylią. Najważniejszą potyczką dla Polek jest oczywiście spotkanie z Tajlandią którego wygranie przedłuży nasze szanse na wyjście z grupy i granie o medale (trzy pierwsze zespoły wychodzą z grupy).  Miejmy nadzieję że tym razem Polki zagrają skuteczniej i odniosą pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata.

Wśród mężczyzn na uwagę zasługują przede wszystkim porażka Chorwacji z reprezentacją Kataru oraz porażka Rosji z Omanem.

Mecze reprezentacji Polski – 09/07/12:

16:50 (czasu polskiego) – Tajlandia – Polska (court 3)

20:10 (czasu polskiego) – Brazylia – Polska (court 3)