Strona główna | ZPRP | MMŚ: Polki w ćwierćfinale!

MMŚ: Polki w ćwierćfinale!

 

W 1/8 finału rozgrywanych w Czechach Młodzieżowych Mistrzostw Świata reprezentantki Polski pokonały Brazylię 23:20 (13:9) i awansowały do ćwierćfinału! Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie Polki zajęły czwarte, ostatnie premiowane awansem do 16 miejsce, natomiast Brazylijki przystąpiły do dalszej rywalizacji z pierwszej pozycji. To niewątpliwy sukces podopiecznych Andrzeja Niewrzawy, Biało-czerwone w ósemce najlepszych drużyn Świata!

Tym razem to Polki zaczęły mecz od mocnego uderzenia i po chwili prowadziły już 4:0! Faworyzowane rywalki nie do końca wiedziały co się dzieje, a Polki raz po raz punktowały, zaś w obronie mogły liczyć na świetnie spisującą się między słupkami Martę Wawrzynkowską.

W drugim kwadransie gra się wyrównała, ale do przerwy nasz zespół prowadził różnicą czterech bramek. Po zmianie stron Brazylijki chciały jak najszybciej wyrównać i udało im się to już w 40 minucie. Odpowiedź Polek była jednak błyskawiczna! Cztery bramki z rzędu, uważna gra w końcówce i awans Biało-czerwonych do ćwierćfinału czempionatu globu stał się faktem! We wtorek o 14:45 Polki zagrają o awans do strefy medalowej, rywalkami Wegierki, które w 1/8 rozbiły Czeszki 30:16 (15:7).      

MMŚ Czechy 2012 / 1/8 finału / 08.07:

BRAZYLIA – POLSKA 20:23 (9:13)

POLSKA: Wawrzynkowska,  Płaczek – Janiszewska 2, Syncerz, Gadzina 2, Galińska 7, Fierka, Michalak, Andrzejewska 2, Matuszczyk 3, Królikowska , Kozłowska 3,  Zych 4, Kozimur.

Kary: 2 min.

BRAZYLIA: Bordin Da Silva, Nogueira – Rodrigues Feitosa, De Oliveira Souza 4, Holtz Macedo, Malta Varela 5, Costa, Batista Da Silva 3, Fais Munhoz Araujo, Gomes Da Rocha 1, De Jesus 1, Pontes Nunes 6, Battendieri, Araldi Ansolin, Gomes Barbosa, Rigo Marques.

Kary: 8 min.

Sędziowali: Mousavian – Kolahdouzan (Iran).