Strona główna | Piłka Plażowa | Kamil Syprzak w nowej roli

Kamil Syprzak w nowej roli

 

Już w najbliższy weekend, w Inowrocławiu, rozpocznie się IV Ogólnopolski Festiwal Sportów plażowych, podczas którego zostanie rozegrany jeden największych turniejów plażowej piłki ręcznej w Polsce. W tegorocznej edycji wystąpią 4 zespoły żeńskie oraz 11 męskich, wśród których oprócz polskich zespołów znajdą się przedstawiciele Chorwacji, Norwegii oraz Węgier.

Gradką dla kibiców będzie na pewno mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Norwegii, jak również przyjazd reprezentanta Polski w halowej odmianie szczypiorniaka – Kamila Syprzaka (Orlen Wisła Płock), który zasili zespół BHT Petrochemia Płock.

Turniej rozpocznie się w piątek rozgrywkami młodzieżowymi o 10:00. Wśród szkół, które zgłosiły chęć udziału w tej imprezie znalazły się: Gimnazjum nr 4, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Ekonomik”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Kościelca, Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu oraz I Liceum Ogólnokształcące „Kasprowicz”. Zwycięzca turnieju młodzieżowego zagra w turnieju głównym.

Wśród żeńskich zespołów można będzie obejrzeć grę aktualnych Mistrzyń Polski – AZS AWF Wrocław, a także Warszawa Skład, BHT Byczki Kowalewo Pomorskie oraz UKS Alfa 99 Strzelno. Natomiast u panów oprócz gospodarzy i zwycięzców sprzed roku – BHT Damy Radę Inowrocław, zawitają także m.in. Mistrzowie Polski 2011 – BHT GRU Juko Poznań, Rondel Team Legnica i dwa zespoły z Olsztyna – Fuzja oraz Orły Kopcysia, jak również Reprezentacja Norwegii , Salgótarjáni Strandépítők Strandkézilabda Klub z Węgier (oba zespoły gościły w Inowrocławiu przed rokiem) oraz BHC Sokół z Chorwacji. 

Niestety ze względu na taki sam termin Akademickich Mistrzostw Polski w Zielonej Górze wycofało się kilka zespołów, ale mimo tego turniej będzie bardzo mocno obsadzony.

Program: Piątek:
Rozgrywki młodzieżowe – eliminacje
Technical meeting – godz. 20:00 (sala konferencyjna na Hali Widowiskowo-Sportowej
przy al. Niepodległości 4)
Sobota:
Rozgrywki młodzieżowe – finały
Rozgrywki seniorskie – eliminacje
Niedziela:
Rozgrywki seniorskie – finały


Pełna lista zespół biorących udział w turnieju głównym (sobota-niedziela
):

Kobiety:
1. AZS AWF Wrocław
2. Warszawa Skład
3. UKS Alfa 99 Strzelno
4. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie

Mężczyźni:
1. BHT Damy Radę Inowrocław
2. GRU Poznań
3. BHT Orły Kopcysia Olsztyn
4. BHT Vambresia Wąbrzeźno
5. SMS Rondel Team Legnica
6. BHT Fuzja Olsztyn
7. BHT Petrochemia Płock
8. BHC Sokół (Chorwacja)
9. Reprezentacja Norwegii
10. Salgótarjáni Strandépítők Strandkézilabda Klub
11. Zwycięzca turnieju młodzieżowego

PROGRAM TURNIEJU – plik pdf